Wpis z mikrobloga

Tak ostatnio życie mnie pokierowało, że jeżdżę sobie co tydzień-dwa na #slask, konkretnie #zabrze, chociaż zahaczyłem i o #katowice, #gliwice, #chorzow i #bytom. I wiecie co? W załączonym obrazku jest sporo prawdy. W sensie cywilizacja jest, i to całkiem zaawansowana i w ogóle, dolary i euro płyną, ale kurde, tu wszystko jest umazane węglem. Węgiel, sadza, węgiel, węgiel, węgiel. Węgiel jest nawet w powietrzu, macie permanentną mgłę. Jak wracam do rodzinnego #lublin to czuję się jakbym podkręcił na ekranie nasycenie kolorów.
Poxipol - Tak ostatnio życie mnie pokierowało, że jeżdżę sobie co tydzień-dwa na #sla...

źródło: comment_b4RQdYH6N0BrJRwfrIm3vAF8BqKvprJu.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@Poxipol: Od ostatniego weekendu nie chce już ani razu wylądować na śląsku. Gdy byłem w sobotę w Katowicach by kupić nowy samochód, pojechałem z kolegą moim starym autem. Będąc na miejscu zaparkowaliśmy ulice dalej od miejsca spotkania ze sprzedawcą samochodu. Kiedy dobiliśmy targu i spokojnie podjechaliśmy już nowym autkiem do starego i gdy dotarliśmy na miejsce ktoś wygiął mi antenkę od radia, a dlaczego? Bo miałem rejestrację dolnego śląska ( ͡
  • Odpowiedz
@Poxipol: Od ostatniego weekendu nie chce już ani razu wylądować na śląsku. Gdy byłem w sobotę w Katowicach by kupić nowy samochód, pojechałem z kolegą moim starym autem. Będąc na miejscu zaparkowaliśmy ulice dalej od miejsca spotkania ze sprzedawcą samochodu. Kiedy dobiliśmy targu i spokojnie podjechaliśmy już nowym autkiem do starego i gdy dotarliśmy na miejsce ktoś wygiął mi antenkę od radia, a dlaczego? Bo miałem rejestrację dolnego śląska( ͡
  • Odpowiedz
@kluszczi: potwierdzam, byłem ostatnio w sosnowcu i pytałem ludzi, co oni tak ładnie wyglądają, czemu tacy kulturalni? okazało się, że wystroili sie tak, bo wlasnie do Katowic jadą, pozwiedzać, a nie wypada do miasta w bomberach jechać...( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam dziewczynę z Tarnowskich Gór i powiem, że nigdy wcześniej nie byłem na Śląsku, a wiadomości czerpałem głównie z neta i to mało przychylnych temu regionowi. Po zamieszkaniu na Górach powiem, że jednak jest gorzej niż widać gołym okiem. Drogi, budynki plus zageszczenie patologi, niczym peja rychu na ulicach jest zatrwazajacy... Sami Slazacy mowia, ze jest smrod i brud, a starsi ciagle powtarzaja, ze za komuny to tutaj bylo super, a teraz
  • Odpowiedz
@Poxipol: Zawsze jest mi przykro, jak ktoś używa tego obrazka. Facet poszedł na przerwę w ciężkiej pracy, akurat jadł i ktoś zrobił mu zdjęcie, a te poszło w świat. Autor zdjęcia zachował się bardzo niesympatycznie.
  • Odpowiedz
  • 2
@Poxipol:
W Zabrzu mgla? W Katowicach rozumiem ale w Zabrzu nie ma nawet za bardzo z czego. Co najwyzej od czasu do czasu z huty ale nic wielkiego.
  • Odpowiedz
@Poxipol: Nie wiem czym się tu dziwić. Przez 200 lat ten obszar jest eksploatowany przemysłowo - najpierw przez Niemców teraz przez Polaków. Postęp kosztuje.
  • Odpowiedz