Wpis z mikrobloga

Tak ostatnio życie mnie pokierowało, że jeżdżę sobie co tydzień-dwa na #slask, konkretnie #zabrze, chociaż zahaczyłem i o #katowice, #gliwice, #chorzow i #bytom. I wiecie co? W załączonym obrazku jest sporo prawdy. W sensie cywilizacja jest, i to całkiem zaawansowana i w ogóle, dolary i euro płyną, ale kurde, tu wszystko jest umazane węglem. Węgiel, sadza, węgiel, węgiel, węgiel. Węgiel jest nawet w powietrzu, macie permanentną mgłę. Jak wracam do rodzinnego #lublin to czuję się jakbym podkręcił na ekranie nasycenie kolorów.
Poxipol - Tak ostatnio życie mnie pokierowało, że jeżdżę sobie co tydzień-dwa na #sla...

źródło: comment_b4RQdYH6N0BrJRwfrIm3vAF8BqKvprJu.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
lepsze to niż kraków ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@grim: nie ma to jak sie pocieszac ze ktos ma gorzej, zamiast cos samemu zrobic

na poczatek przydaloby sie umiejscowienie stacji pomiarowych w okolicach dzielnic z kamienicami a nie miedzy blokami, wtedy bysmy sie moze dowiedzieli jak naprawde jest z jakoscia powietrza u nas (i mogloby sie okazac ze Krakow to jednak uzdrowisko)
  • Odpowiedz
W Zabrzu mgla? W Katowicach rozumiem ale w Zabrzu nie ma nawet za bardzo z czego. Co najwyzej od czasu do czasu z huty ale nic wielkiego.


@Flypho: w Zabrzu (przynajmniej wedlug stacji WIOŚ), masz praktycznie identyczne powietrze jak w Kato czy Gliwicach
  • Odpowiedz
kulturalniejsi


@kluszczi: hahahahahaha :D szczególnie przy wsiadaniu do autobusu. Jedyne miasto na terenie województwa, w którym najpierw się do autobusu wchodzi a potem przez ten tłum przeciska żeby wyjść.
Kultura to ostatnia rzecz jaką bym powiedział o mieszkańcach miasta na prawach powiatu Sosnowiec.
  • Odpowiedz
@pogop: dokładnie o tym samym sobie pomyślałem. Widać, że koleś ciężko pracuje, przyszedł zjeść śniadanie i ktoś mu walnął fotę bez sensu. Smutne to, ale cóż takie czasy. Dlatego podpisuje się wszystkimi rękoma pod różnymi kampaniami uświadamiającymi, iż coś raz wrzucone do neta, zawsze w nim będzie
  • Odpowiedz
@Poxipol: Węgiel, węgiel... ciągłe narzekanie na Śląsk. A okazuje się, że mamy 3 miejsce w Polsce pod względem ilości zieleni. Poza tym pewnie ogrzewasz mieszkanie gazem lub prądem ;)
  • Odpowiedz