Wpis z mikrobloga

Siema, mam problem z internetem. Posiadam internet z Play LTE(niestety nie mam innej opcji...). Dziś zauważyłem, że w csgo mam mikrolagi, drobne utraty pakietów dosłownie na milisekundy, lecz jest to mocno uciążliwe. Sprawdzałem również połączenie przez CMD i co kilka sekund traci pakiety. Dzwoniłem do PLAY i gostek stwierdził, że u nich wszytsko wporzo, ale jak chcę to coś tam poprzestawia, a jak nie pomoże to mam wyrobić nową kartę SIM(!). Karta jak raz została włożona do modemu nigdy z niej nie była wyciągnięta, więc wierzę, ze gość próbuje zrobić mnie w wała. Jakieś pomysły jak mogę temu zaradzić? Bo widzę, że PLAY mi w tym nie pomoże.
#pcmasterrace #internet #komputery #play #csgo
  • 50
@YouCann: Wymiana karty SIM nie pomoże, gdyś służy ona wyłącznie do identyfikacji w sieci - po nawiązaniu połączenia, SIM jest już praktycznie niepotrzebna.

Jaki jest twój zestaw, jaki masz modem/router, po jakiej sieci się łączysz (LTE/WCDMA)?
@surma Tak myślałem, że gosciu chce mnie naciągnąć na hajs pewnie.
E3272 HUAWEI modem, połączenie LTE. Modem podłączony do routera TL-MR3420. A potem po kablu do kompa.
@robertx: No ja też jakoś od rana z tego co mi brat mówił. Czyli fajnie, nawet nie potrafią powiedzieć, że maja usterkę. Przecież wiadomo, że czasem takie rzeczy się zdarzają. Wolą za to naciągnąć klienta na wyrobienie duplikatu karty sim, które pewnie nie jest za darmo...Nie wspominając już o tym, że mam lejek po 100GB, pomimo iż specjalnie wziąłem ofertę UNLIMITED...
@YouCann: Duplikat akurat jest za darmo, tylko numer musi być zarejestrowany na Ciebie bo Ci nie wydadzą inaczej.
A co do reszty to się zgodzę, u nich sami nie wiedzą co mają w ofercie, a co dopiero mówić o jakiś usterkach... Jakiś czas temu babka do mnie dzwoni, że ma dla mnie super ofertę (właśnie z playa), 70 zł miesięcznie za internet z 50gb limitem "którego i tak na pewno nie
@YouCann: Domyślne oprogramowanie TP-Linka to rak. Pomijając aspekty związane z bezpieczeństwem, tp-link w swoich routerach zamontował USB trzymające się ściśle standardu i potrafiące dać jedynie 500mA, tymczasem modemy LTE do poprawnego działania potrzebują nawet do 800mA. TPLink, świadome tego faktu, ograniczył w sofcie przepustowość modemu (mniejsza przepustowość - mniejsze zużycie prądu), co i tak daje raczej niewiele i skutkuje niestabilną pracą modemu.

Gargolye bazuje na OpenWRT, oprogramowaniu napisanym od zera i
@surma: Super dzięki za info. Jeżeli dobrze rozumiem, to instalując te niestandardowe oprogramowanie mogę liczyć się z tym, że prędkość internetu wzrośnie? Bo zawsze dziwił mnie fakt, że mając pełny zasięg LTE maksymalny transfer D. to ok 30 Mb/s. (ponoć play udostępnia 72(?)
nie zanotowalem zadnych spadkow predkosci, ale tak jak ty mam lagi caly czas mnie cofa( ͡° ʖ̯ ͡°) swoja droga niezle w #!$%@? leca, nie dzialal mi net, wiec wchodze do nich na fb moze nie tylko u mnie, a tam tylko info ze zdjecia z planu nowej reklamy beda i #!$%@?, a w komentach kazdy #!$%@? ze net im nie dziala to tylko gadka ze do bok