Wpis z mikrobloga

@nvmm: Ból jest wywołany zmianami "stanów biochemicznych" receptora i neuronów przewodzących. Kiedy receptor przestaje być pobudzany, stan kolejnych neuronów po kolei wraca do "normy".

Fotony kontaktując się z innymi cząsteczkami zamieniają się w inne formy energii.

Swoją drogą nie można wyłączyć światła w ciemnym pomieszczeniu.
Źródło przestaje nadawać. Bo to nie jest jeden impuls a ciąg impulsów działający na zasadzie

nadaje -> coś jest nie tak

nie nadaje -> wszystko ok


@Assailant: Chyba nie tyle zrodlo przestaje nadawać co bardziej sygnał jest blokowany.
@Assailant: Ok, ale co się dzieje z tymi już "nadanymi"?
@Ineptus

Fotony kontaktując się z innymi cząsteczkami zamieniają się w inne formy energii.

Na przykład w ciepło? W co jeszcze i przy zetknięciu z czym?
A jeśli chodzi o światło w ciemnym powieszczeniu to wiesz o co mi chodzi. :p
@stefan_banach Opisać czas trwania energii? Zatem w co zmienia się ta energia, kiedy traci moc? Zostaje rozczłonkowana tak, że aż niemierzalna,
@nvmm: Oczywiście, że ma jak wytracić moc. W prostych słowach zmieniamy łatwość, z jaką ten impulsy mogą być przewodzone.

Jezeli puscisz prąd przez ośrodek, ktory kiepsko przewodzi prąd to po prosty spora część energii zostanie wytracona w postaci ciepla. O tym mowi prawo joulea.
A czy w fizyce istnieje pojęcie "znikania"?


@nvmm: Nie, nic nie znika. Fotony są absorbowane (pochłaniane) przez materię, np. ściany pokoju. Podnoszą tym samym energię atomów z których zbudowane są te ściany. W przyrodzie nic nie ginie, jak to się mówi.
@nvmm: Wiesz, przykladowo jak chcesz sprawdzic, czy w gniazdku jest napiecie i wsadzasz do gniazdka srubokręt (próbnik), to wtedy tez plynie przez Ciebie bardzo mały prąd :) Ale jest tak mały, że nawet go nie czujesz.

nie kazdy probnik dziala na takiej zasadzie, ale mniejsza o to.
@nvmm: @stefan_banach: A co się dzieje z już nadanym sygnałem kiedy upada rozgłośnia radiowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba nie tyle zrodlo przestaje nadawać co bardziej sygnał jest blokowany.

To zależy, jak miejsce się wyleczy lub uzna że dalej nie ma sensu informować bo mózg już ogarnął to wtedy kończy nadawać. Może też być przyblokowane np. przez środek przeciwbólowy.
Na przykład w ciepło? W co jeszcze i przy zetknięciu z czym?


@nvmm: Z tego co rozumiem fotony działają głównie na elektrony atomów w różny sposób je "wybijając" - zależnie od sytuacji będzie to powodować właśnie wzrost ciepła lub np. efekt fotoelektryczny. Może też przy takiej kolizji wytworzyć się nowy foton o mniejszej energii i innych właściwościach, ale w sytuacji takiego pokoju raczej prędzej czy później i tak przejdzie w ciepło.
@Assailant: To tak bardzo łopatologicznie - co robią wysłane impulsy, kiedy już nie ma sensu informować? A jeśli są przyblokowane, to czy zostają w ciele (impusy elektryczne) / pomieszczeniu (światło) już na zawsze?

@stefan_banach: @mike78 @Ineptus @Assailant Czy to znaczy, że raz wysłany impuls istnieje w różnych formach już zawsze przekształcając się, mieszając, roznosząc we wszystkie strony, łącząc z innymi cząstkami i przybierając różne formy?

Bardziej obrazowo: Powiedzmy, że się
@nvmm: Energia jest stała i zmienia tylko postać. Impulsem po prostu nazywamy pewną jej strukturę dostrzeganą w pewnym miejscu i czasie. Cząsteczki, które w jednej chwili "niosły" impuls w pewnym momencie przestają być impulsem cokolwiek by się z nimi dalej nie działo.
@nvmm: Niekoniecznie w Tobie. Moze być już dawno poza Tobą ;-) Wszak wszystko składa się z atomów.

Energia nigdy nie znika, energia tylko zmienia swoją postać. I niewazne, czy to jest impuls elektryczny czy pędzący samochód, ktory uderzy w drzewo.