Wpis z mikrobloga

Wiesza mi się X w #debian z #xfce w dość losowych momentach. W X da się ruszać tylko myszką, da się przejść do konsoli (ctrl+alt+f1). W momencie zawieszenia w logu xorg pojawia się

(II) AIGLX: Suspending AIGLX clients for VT switch

Grafika intel i915. Sterownik z jessie-backports, wcześniej używałem sterownika z jessie - też się wieszał, tylko z takim wyjątkiem, że nie dało się przejść do konsoli i pojawiało się coś innego w logu (niestety nie pamiętam co).
W dmesg nic nie ma. Macie jakieś pomysły? Jest trochę podobnych wątków, ale nie znalazłem rozwiązania dla siebie i coś czuję, że nie znajdę.. #linux #intel #i915
  • 17
@januszejanuszy: btw z Windowsem też miałem pewien irytujący problem i nigdy nie udało mi się go rozwiązać, samo też się nie naprawiło. Komputer często przycinał się na chwilę, co bardzo przeszkadzało np. w grach. Z tego co pamiętam było to na siódemce i na 8.1.
@8tab: mam dość dziwny sposób na zreprodukowanie tego, nie wiem czy potrafię go dobrze opisać.. :P
Właśnie rozkminiłem, że zawieszanie powoduje opcja "TearFree" sterownika intel, dzięki której mogłem w końcu oglądać filmy bez "targania" obrazu. Jeszcze zauważyłem, że prawdopodobnie jak włączę kompozytor (tak to się po polsku nazywa?) compton (zamiast tego z xfce), to targania też nie ma, także możliwe, że debian dalej będzie mi pomyślnie słuzył ( ͡º ͜
@-PPP-: windows 7 siedzi obok, ale np. krócej trzyma mi bateria, nie starcza na całą drogę pociągiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poza tym przyzwyczaiłem się do linuxa.