Wpis z mikrobloga

@Niewierny_Mops: nero hipsterskie xD? W takim razie nie wiem co byś powiedział o prawdziwie hipsterskich kawiarniach...

@SuperPunia: Nero w Polsce to tylko cień tego, czym była ta sieć zanim ją kupili Brytyjczycy. To była najlepsza polska sieć kawiarni (Green Coffee), korzystali ze 100% arabiki, którą sami wypalali, a musieli zmienić mieszankę na tę od nero z 30% robusty :< CHI mi nie było szkoda, że przeszli w ręce Costy (chcieli
@StandbyOn: tylko w wawie, dawno nie byłem :) Standard szkolenia baristów i obsługi mają świetny, pracują na fajnym sprzęcie (wszędzie Faemy), a nie na jakichś automatach, jak w Starfaksie. Jakość produktów jest naprawdę niezła, ale po wykupieniu przez Nero jakość mieszanki poleciała na ryj co mnie najbardziej boli :< Na Marszałkowskiej w MDM do tej pory chyba jeszcze stoi piec na którym palili ziarna jak zaczynali z pierwszymi lokalami.
@geuze: stare dobre czasy ;) na szczęście pojawiły się nowe ciekawe miejsca. nero sprawdza się jako kawa to go i na jej jakość nie mogę narzekać, przynajmniej w porównaniu do innych sieciówek.
@StandbyOn: no na szybką kawę na wynos to chyba alternatywy nie ma, szczególnie, że w prawdziwie hipsterskich kawiarniach to trzeba czekać na zamówienie czasami i ze 20-30 minut zanim obsługa zaszczyci cię zwróceniem uwagi na twoje zamówienie, a nie dlatego, że jest tabaka xD

Nie mogę tego zdzierżyć, że mimo wszystko z tego środowiska pochodzą świetni specjaliści... Tylko noszą głowę wysoko jak sam papież bo oni hurr duurr piją lepszą kawę
@geuze: widzę, że siedzisz w temacie, w którym ja dopiero raczkuję także zazdroszczę ;)

Byłem ostatnio w Ministerstwie i na zamówienie czekałem 15 minut mimo, że były może ze 4 osoby w lokalu xD
@StandbyOn: trochę siedziałem, trochę pracowałem, trochę teraz odwiedzam przy okazji podróży. Może otworzę swoją mobilną, bazarową kawiarnię na weekendy w końcu w tym roku, albo w następnym, ale nie w Polsce... ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ministerstwo słynie ze swojego refleksu przy obsłudze, to prawda, ale moim nummero łan jest Relaks na Dąbrowskiego - stężenie hipsterów level over nine tousand.. Ja bym na ich miejscu (ministerstwa) wywalił w
@geuze: lokal mają piękny i kawę dobrą chociaż szkoda, że nie mają kawy z polskich palarnii.
dziś zamierzam odwiedzić ten cały relaks. Zobaczę co tam się dzieje :D

Czemu nie chcesz otworzyć takiego punktu w Polsce?
@StandbyOn: jak byłem w lipcu to jako podstawową mieszankę mieli Javovą 6kę, a resztę z Koppi, coś się zmieniło?

Nie w Polsce bo mieszkam teraz za granicą, tutaj układam sobie życie, rynek jest większy, prawo dla małych przedsiębiorców bardzo korzystne, a poza tym w Holandii spożycie kawy per capita jest w pierwszej piątce na świecie ( ͡º ͜ʖ͡º)