Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagów #rower #szosa #przelaj

Chciałbym zakupić sobie rower gdzieś pod koniec roku, ew. w styczniu. Mam już MTB, ale jest daleko ode mnie i, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia kiedy uda mi się go sprowadzić. Zastanawiam się nad tradycyjną szosą vs rower przełajowy. Niemniej jednak, nie znam się na tym i pytam o poradę - co byście kupili w granicach 1000-1500 ojro (optymalnie byłoby 1200). NIe jestem pro, jak widać powyżej i nie zamierzam startować w żadnych zawodach, aczkolwiek może mi się kiedyś odmieni na stare lata.

Also, wokół mnie są zarówno drogi asfaltowe, jak i bardziej szutrowe/z nierówną nawierzchnią, więc skłaniałbym się raczej ku przełajowi, ma to sens?
  • 18
@fixie: No właśnie widziałem przeglądając tagi. W tej kategorii cenowej można wyhaczyć coś ciekawego, czy raczej średnio? No i, finalnie, szosa czy przełaj Twoim zdaniem?
@pan_jajko: mam to i to. Jeżeli ma być to jedyny rower, to stawiam na przelaj. W tej cenie już nie ma biedy, tylko dobra rama na 105 5800, hamulce wg uznania.
W podobnej cenie da się też kupić to co ja mam: Focus Mares AX Ltd na ultegrze di2.
@fixie: Popatrzę, cumplu, dzięki za porady. Może objadę jakieś sklepy w sobotę i, w razie czego, będę pytał dalej. ;-)

Btw. są jakieś sensowne buty nie będące SPD, bo trochę się obawiam o życie.
@pan_jajko: Zobacz sobie Canyon Endurace AL 7.0 (sam też o nim intensywnie myślę ;) ). Jedyny rower z full ultegrą jaki znalazłem w takim budżecie. Przełaje sobie odpuść - to takie świnki morskie (ani świnka, ani morska)
Przełaj to dobry wybór gdy lubi się skręcić do parku lub skrótem pojechać. Spdków nie należy się bać. Nauka wypinania wpierw stresuje, ale potem noga przy zwalnianiu sama się w bok wykręca. Przy lekkim wypinaniu itzw dwustronnych blokach SPD nie powinno być problemów. Zainteresowanych przełajówką ROSE zapraszam tutaj: piotr.nowicki@rosebikes.pl pomogę dobrać wymiar i komponenty
#rower #przelaj #rose #rosebikes