Wpis z mikrobloga

Ogłoszenie o pracę:

"Agencja Fotograficzna PHOTOJOURNALIST.PL poszukuję współpracowników na stanowisko fotograf. CV, link do portfolio i oczekiwania finansowe proszę przesłać na maila biuro@photojournalist.pl"

Moja znajoma do nich napisała:

"W cywilizowanym kraju to pracodawca podaje stawkę."

Odpowiedź:

"Szukamy kogoś z Poznania, a nie z Niemiec, Anglii czy też innych cywilizowanych krajów, do których to Polsce jeszcze dużo brakuje.

Pozdrawiam

Piotr Dyba"

#bulwers #polska #zal #zale #debil #gorzkiezale #praca #pracodawca
  • 14
@Gezino: @Dreszczyk dobrze prawi, zgadzam się, że niepodanie stawki to rzecz nieodpowiednia, ale wszystkie artystyczne zawody mają tę przewagę, że sam siebie wyceniasz.

Inna kwestia, że to twoja znajoma napisała bez żadnych wstępów równie obcesowo ułożoną kwestię, więc czego się spodziewała w odpowiedzi?
@bogiubogi: miałem ostatnio taką sytuacje, że napisała do mnie pani z goldenline (napisała do całej grupy, do której należe) - odpisałem jej "Jaka stawka?" - czyli jak zwykły burak, a ta pozostała miła i potem było mi głupio. Ostatecznie podałem jej wyjątkowo zawyżoną stawkę, a ona zamiast powiedzieć po prostu, że nie, to napisała, że na razie szukają kogoś na niepełny etat, więc na razie odpadam, ale jak będą potrzebowali kogoś
Inna kwestia, że to twoja znajoma napisała bez żadnych wstępów równie obcesowo ułożoną kwestię, więc czego się spodziewała w odpowiedzi?


Z jednej strony mógł przemilczeć, ale z drugiej masz rację.
Ostatecznie podałem jej wyjątkowo zawyżoną stawkę, a ona zamiast powiedzieć po prostu, że nie, to napisała, że na razie szukają kogoś na niepełny etat, więc na razie odpadam, ale jak będą potrzebowali kogoś kompetentnego na full to się odezwie


@Dreszczyk: Połowa moich potencjalnych klientów odpisuje mi w tym stylu, a później już się nie odzywają ;P Więc się nie nastawiaj ;P