Wpis z mikrobloga

Dlaczego jako fana uniwersum #fallout irytują mnie poczynania Bethesdy i jak bardzo nielogiczne są ich decyzje byleby jakoś upchać content do gry?

Widuję stwierdzenia "A czy przypadkiem w Vault 87 nie było eksperymentów z FEV?" i inne wyjaśnienia skąd mutanci i w ogóle zmutowane z pomocą FEV istoty znajdują w innych częściach USA.

Eksperymenty z V87 miały miejsce ale to mocno naciągane przez Bethesde. Wiem, że wszystko co robi Bethesda poniekąd staje się lore ale oryginalna historia zakładała, że FEV powstawał w laboratorium West Tek z siedzibą w...znanym z F1 "Blasku" (The Glow). To było ich jedyne laboratorium i właśnie tam powstało większość militarnej potęgi USA znanej z serii Fallout (z power armorami i bronią laserową włącznie).

West Tek otrzymał kontrakt na stworzenie broni biologicznej wpływającej na DNA/RNA. Po wielu testach na zwierzętach (stąd centaury, wisielce (floaters) i prawdopodobnie deathclawy) i stwierdzeniu sukcesów przeniesiono badania nad FEV do bazy Mariposa gdzie kontynuowano testy ale już na ludziach.

Reszte historii znamy - nastala wojna, Chińczycy znukowali West Tek (wraz z resztą USA) i po wojnie mamy historię F1 i F2 w której definitywnie kończymy z FEV.

I teraz gwóźdź do trumny historii falloutów "3D":

Czemu prywatna firma militarna miałaby przekazać część nieukończonych badań innej, konkurencyjnej zresztą firmie jaką jest Vault-Tec? Albo jakie jest prawdopodobieństwo ze Vault-Tec samo opracuje wirusa tak bardzo podobnego do FEV innej firmy?




#fallout #fallout3 #fallout4
Python - Dlaczego jako fana uniwersum #fallout irytują mnie poczynania Bethesdy i jak...

źródło: comment_WldGnSRKaYML0jeJlLSl9fJHavgdzAUM.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AKAPony: Jak tak czytam czasem twoje komentarze to coś mi się wydaje, że od nadmiaru dialogów z F4 utraciłeś zdolność pisania sensownych i zrozumiałych komentarzy.

Rozważałeś może ograniczenie swoich wypowiedzi do Tak/Nie/Sarkazm?
  • Odpowiedz
@Asterling: op wskazuje jakby nie było żadnych innych think tanków rozrzuconych po olbrzymich militarystycznych SZ nie miało jednak co to za problem przejrzeć rządowe dane? chyba wszyscy w uniwersum nimi szastają w lewo i prawo :P
  • Odpowiedz
@AKAPony: Ale Bethesda nigdy nie pokusiła sie o wyjaśnienie tego. Ja nie twierdze że to nie możliwe ale to mocno naciągane przez fanów, żeby wypełnić lukę jaką zostawiła Bethesda.

B dała tylko leniwą breję, która zadowoli każdego kto nie ma zamiaru zastanawiać się nad sensownością fabuły (co przypuszczam robi 90% fanów nowych falloutów - i nie mam zamiaru nikogo obrazić bo ja też nie zagłębiam się w wiele gier aż
  • Odpowiedz
Czemu prywatna firma militarna miałaby przekazać część nieukończonych badań innej, konkurencyjnej zresztą firmie jaką jest Vault-Tec? Albo jakie jest prawdopodobieństwo ze Vault-Tec samo opracuje wirusa tak bardzo podobnego do FEV innej firmy?


@Python: Dobra jeszcze się do tego odniosę. Wołam przy okazji @Erk700, @AKAPony, @Asterling.

Rząd amerykański wiedział, że wojna jest nieunikniona, być może znał nawet wiedział kiedy mniej więcej wybuchnie (bez dalszych spoilerów,
  • Odpowiedz
@nabik: te dane są dosłownie wszędzie - nawet taka enklawa w dziurze w ziemi potrafiła zrobić anty fev. Wszystkie dane są wszędzie rozrzucone nawet w takim Divide po paru atomówkach xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nabik: Ale przecież dlatego że wiedział o wojnie część FEV trzymał u siebie wraz z naukowcami na platformie wiertniczej posejdona. Czemu miał to przekazać firmie która nie zajmowała się bronią i miała z rządem układ ale nie była przez niego w 100% kontrolowana? Zbyt duże ryzyko moim zdaniem.

@Asterling
  • Odpowiedz
@Asterling: Vault-Tec nie musiał wiedzieć co jest w zbiornikach, być może miał za zadanie to zainstalować i nie pytać. W końcu nie pytał o setkę innych społecznych i medycznych eksperymentów, np. instalowanie zbiorników z neurotoksynami w innym Vaultcie.

Wołam też @Python.
  • Odpowiedz
@nabik: Ale to by było za duże ryzyko jakby nie wiedzieli co to jest. Bo ktoś z vault tec mógłby nawet przypadkiem popełnić jakiś błąd gdyby nie wiedział co to jest.
  • Odpowiedz
@Python: Teoretycznie Vault-Tec mógł:

1.Nawiązać współpracę z West-Tek w zakresie badań nad wirusem FEV
2. Vault-tec mógł przejąć dział odpowiedzialny za badania nad bronią wirusową
3. Vault-Tec mógł przejąć West-Tek
4. Ktoś z Vault-Tec mógł wykraść te dane w ramach
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@AKAPony: napisałeś że NAWET Enklawa ma te dane. A przecież są ich oryginalnymi właścicielami jako potomkowie rządu.

@zirytowana_plaszczka: Wszystko jest możliwe ale Bethesda nam tego nie powiedziała. A tłumaczone ich dziur w fabule to nie moja broszka
  • Odpowiedz