Wpis z mikrobloga

#webdev #php
Niestety mój kod nie działa, walcze już z nim od godziny i nie wiem...

php
$polacz = mysql_connect(localhost, terebkog, narkan);
$baza = mysql_select_db(terebkog, $polacz);
if(!$polacz) echo("Polaczenie nie dziala");
if(!$baza) echo("nie polaczono z baza");

$query = mysql_query('Select * from Imiona where imie LIKE "%ro"');
$licznik = mysql_num_rows($query);

for($i=0;$i<$licznik;$i++)
{
$dane = mysql_fetch_array($query);
$dane["imie"].= "s";
echo($dane['imie'].' ');
$wynik = "UPDATE Imiona SET imie =".$dane['imie']." where id =". $dane['ID'];
echo($wynik.' <br');
mysql_query($wynik);

}

?>

Program ma zmieniać wszystkie "ro%" na ros i wrzucać spowrotem do bazy. Nie interesuje mnie rozwiązanie z funkcją replace()

  • 22
@Narkan: dość koszmarny kod. Nie dosc ze uzywasz mysql_* zamiast PDO (lub od biedy mysqli_) to nazwy zmiennych masz bez wiekszego powiązania z ich znaczeniem ($wynik to nie wynik a normalne query, z reszta po co do tego dodatkowa zmienna?). Do tego brak obslugi bledów (zalozenie ze query zawsze sie uda jest... srednio sprytne etc). Nie ucz sie w ten sposób.
@ufo99: W połowie odpisywania tobie domyśliłem się, czemu nie działa (ʘʘ) nie dodawałem pojedyńczego cudzysłowia przy wartości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Borszczuk: kod jest na poprawe oceny, nie będę się raczej w tym bawił, bo mnie webdev w ogóle nie bawi, więc robie tak jak na lekcji mówią. A że tak nas uczą to i używamy to co każą ( ͡°
kod jest na poprawe oceny, nie będę się raczej w tym bawił, bo mnie webdev w ogóle nie bawi, więc robie tak jak na lekcji mówią. A że tak nas uczą to i używamy to co każą ( ͡° ʖ̯ ͡°)


I to jest naprawdę smutne.
@Narkan:
@Namenick: @ufo99: no niestety, nie wpłynę na system nauczania. Sam siedząc na zajęciach dotyczących C++, czasem łapie się za głowę i zastanawiam jak można tak nauczać... I oczywiście inne rozwiązanie nie jest dopuszczalne, bo przecież na lekcji było w ten sposób robione.
@Narkan: sprawdź co ostatni mysql_query ci zwrócił. Zakładam, że false, bo zapytanie jest niepoprawne. Powinno być SET imie ='".$dane['imie']."'. Inna sprawa, że twoim sposobem to najwyżej zmienisz tylko jeden (pierwszy) wiersz, który pociągnie z bazki
@Narkan: ahh, faktycznie. Teraz widzę, że wspomniałeś o tym. Btw, mysql_fetch_array pobiera kolejne wiersze po każdej iteracji pętli? Tyle lat człowiek wciska guziczki, ale tego to chyba nigdy nie używałem.