Wpis z mikrobloga

#php #doctrine #symfony2
Piszę aktualnie moduł w symfony który właściwie jest osobną aplikacją - ma gadać ze starym systemem. Stary system to stare php nawet nie nazwałbym tego proceduranlym :)
Pytanie jak się zabrać za bazę - chciałem robić osobną ale nie wiem jak potem wyglądać będzie praca na dwóch entity managerach? Jak robić joiny? Czy może lepiej dać sobie spokój i dołączać nowe tabele do isntniejącej bazy (ale inne nazewnictwo tabel itp).
Generalnie obecna baza nie jest najlepsza i wolałbym trzymać nowe rzeczy osobno.
  • 7
  • Odpowiedz
@gajowy_marucha: to jest niestety wada doctrine, ze nie mozna prosto (nie wiem, czy w ogole) robic joinów pomiędzy bazami, co afaik jest wykonalne w czystym mysqlu. sam mam uklad 1 bazy głównej i n baz przełączanych w drugim connection i taki join by mi sie bardzo przydał, ale najszybciej i najprosciej w realiach doctrine zrobić to po stronie programistycznej. możesz jak najbardziej przechowywać ID z jednej bazy w tabelach drugiej,
  • Odpowiedz
@gajowy_marucha: Dołączaj do obecnej bazy. Walić nazwy tabelek – Doctrine'owe encje nie muszą nazywać się tak samo.

Możesz mieć tabelkę dupa_cycki_komenty_do_artoof i encję ArticleComment – więc w czym problem? Z czasem może bazkę też poprawisz, ale na tym etapie interesuje Cię model.
  • Odpowiedz