Wpis z mikrobloga

Mirki, robię #spamtagami
#mondrydom #inteligentnydom #raspberrypi #domoticz
Przyszedł dzisiaj transreciever, a w sumie dwa moduły: xd-rf-5v odbiornik i FS1000A nadajnik. I mam mieszane uczucia - działa mi gniazdo sterowane przez pilota 433MHz. Nie działają mi niestety rolety, też podobno na 433MHz - taki pilot. Obstawiam, że pilot od rolet wysyła kod o długości >9 cyfr - sniffer nie odbiera mi czegoś takiego. Czy ktoś ogarnięty z #programowanie może mi potwierdzić, że ten kod nie limituje w żaden sposób długości otrzymanego ciągu cyfr? http://pastebin.com/2aBpREBR
Trochę smutłem, bo miałem nadzieję, że jutro rano obudzi mnie słoneczko po automatycznym podniesieniu rolet ( ͡° ʖ̯ ͡°) Poniżej filmik z Siri kontrolującą lampkę nocną.
rolfik_r1 - Mirki, robię #spamtagami
#mondrydom #inteligentnydom #raspberrypi #domot...
  • 5
@rolfik_r1: mySwitch.getReceivedValue to nie jedyna informacja jaką można wyciągnąć z nadawanego sygnału. Ważne są jeszcze informacje takie jak getReceivedBitlength(), getReceivedDelay() i getReceivedProtocol(). Możliwe, że rolety mają te wartości inne, także sprawdź to, a potem w nadajniku ustaw odpowiednie wartości przez funkcje setProtocol(), setPulseLength(). Tylko pamiętaj, że jednoargumentowa wersja funkcji setProtocol() przywraca długość pulsu do podstawowej wartości, więc jeśli chcesz jej użyć to zrób to przed innymi wywołaniami. Możesz też użyć funkcji