Wpis z mikrobloga

Mirki a potraficie np. sobie założyć gniazdko w domu albo wymienić uszczelkę w zlewie? O co mi chodzi. Jakimś dziwnym trafem pokolenie naszych ojców kuhwa umie wszystko w domu zrobić. Wymienić baterie w łazience? Żaden problem. Podłączyć kuchenkę gazową? Z palcem w dupie. Żelazko nie działa? Dej mnie to rozkrence i się zobaczy. Coś popstryka, coś dokreci i chodzi. A my? #pytanie
PS. Coś tam zawsze podpatrzyłem i chcąc nie chcąc coś do głowy weszło ale nie na tyle, żebym sobie sam mógł w domu majsterkować.
  • 162
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: wiele rzeczy można zrobić samemu, tym bardziej jeśli ktoś lubi majsterkowanie. Jednak w bogatym społeczeństwie jest tak, że każdy robi to w czym jest dobry i dostaje za to pieniądze i kiedy ma do zreperowania jakąś rzecz, to woła odpowiednią osobę, której za to płaci, a samemu poświęca wolny czas na to co sprawia mu przyjemność.
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: gniazdko? bateria? spłuczka? syfon w umywalce? bez problemu, ale kuchenki gazowej to już nie ruszam, wolę żeby zrobił to ktoś dysponujący choćby odpowiednim czujnikiem gazu i mający większe doświadczenie.
  • Odpowiedz
inna kwestia, że kiedyś lwia część fachowców faktycznie znała się na robocie i robili dobrze, a teraz co drugi bezrobotny janusz czy mirek założy firmę,


@domski: i o to właśnie chodzi. Kiedyś, i w sumie teraz też, prawdziwy fachowiec wiedział co zrobić jak pojawiły się niespodziewane przeszkody, a teraz "nowy" fachowiec nie ma pojęcia co z tym fantem zrobić, lub szuka specjalnej maszyny która mu ułatwi.
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: Aktualnie nie potrafię, ale jeśli będę musiał coś takiego zrobić, to mam do wykorzystania 3 kroki:
1) Jeśli dana czynność nie jest zbyt skomplikowana, to popatrzę chwilę i znajdę sposób na wykonanie jej..
2) Jeśli jest zbyt skomplikowane, albo nie mam pomysłu, to sprawdzę co robić w internecie i po dokształceniu się to zrobię.
3) Jeśli nie potrafię ogarnąć tego jak wykonać daną czynność, nawet z instrukcjami z internetu
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: umiem kłaść panele, odmalować mieszkanie, naprawić zlew itp pierdoły w domu, generalnie bardzo lubię rozkręcać i naprawiać jakieś drobne sprzęty w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: Musisz koniecznie wszystkim mówić, że Twój czas jest cenniejszy niż elektryka, hydraulika itp. W tym czasie, gdy będziesz naprawiał gniazdko mógłbyś zarobić sporo kasy. I tutaj podajesz ile tysięcy.

  • Odpowiedz
Mirki a potraficie np. sobie założyć gniazdko w domu albo wymienić uszczelkę w zlewie?


@Mordziaty1988: ni huhu.
Tata też nie wszystko potrafi, ale w domu to on niewiele miał, więc się niewiele psuło;]
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: Przeleciałem cały temat. Widzę, że tu zdecydowana większość kozaków, co wszystko potrafią. Ja się wyłamie i się przyznam, że nie potrafie na chwile obecną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może jak będzie u mnie czas remontów, napraw to się naucze, ale na chwile obecną owszem, nie umiem
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: Ja tam jedyne czego w domu nie tykam to piecyk gazowy. Instalacji gazowych z przekory nie ruszam. Prąd - jak się zabezpieczysz - nie jebnie. Woda - no zaleje, nic więcej. Ale jak coś z gazem nie tak, to jak nie pierd**lnie - to pozamiatane.

Wielu rzeczy jeszcze nie robiłem (np. nigdy nie musiałem wymieniać instalacji elektrycznej, jak "fachowcy" wyżej, ale zawsze staram się coś samemu wykombinować. Jak nie
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: umiem 90% rzeczy w domu naprawić, a jak czegoś nie umiem to i tak to robię, metoda prób i błędów jest jedną z lepszych metod nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°) grunt to pamiętać ze to jest popsute więc nic nie szkodzi jak jeszcze bardziej popsujesz, bo i tak byś kupił nowe jakbyś się nie podjął naprawy (ewentualnie zapłaciłbyś komuś za naprawę) Ostatnio ciotce gniazdka od
  • Odpowiedz
Mirki a potraficie np. sobie założyć gniazdko w domu albo wymienić uszczelkę w zlewie?


@Mordziaty1988: a można NIE POTRAFIĆ? Przecież to podstawowe czynności w domu - nie wyobrażam sobie by wzywać elektryka do czegoś mniej banalnego niż wymiana modułów w skrzynce licznikowej a hydraulika tam gdzie mogę sobie poradzić bez specjalistycznych narzędzi. Wymiana umywalki, spłuczki czy baterii to coś tak banalnego że wstyd by było kogoś o to prosić...
  • Odpowiedz