Wpis z mikrobloga

Mirki a potraficie np. sobie założyć gniazdko w domu albo wymienić uszczelkę w zlewie? O co mi chodzi. Jakimś dziwnym trafem pokolenie naszych ojców kuhwa umie wszystko w domu zrobić. Wymienić baterie w łazience? Żaden problem. Podłączyć kuchenkę gazową? Z palcem w dupie. Żelazko nie działa? Dej mnie to rozkrence i się zobaczy. Coś popstryka, coś dokreci i chodzi. A my? #pytanie
PS. Coś tam zawsze podpatrzyłem i chcąc nie chcąc coś do głowy weszło ale nie na tyle, żebym sobie sam mógł w domu majsterkować.
  • 162
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: potrafię "naprawić" elektrykę, podłączyć kuchenkę, skonfigurować wszystkie sprzętu w domu, naprawić elektrykę w aucie, wymienić w nim hamulce i zawieszenie i inne pierdoły. Potrafię spawać, szlifować, szpachlować, laminować, tynkować, kłaść panele, robić ścianki z płyt gk i wiele wiele innych. Większość nauczyłem się podpatrując dziadków i tatę przy takich robotach, część sam metodą prób i błędów.
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: ja nie potrafię, ale za to w domu to ja naprawiam komputer, telewizor jak nie odbiera, telefon, lodówkę (z ekranem xd trzeba umieć obsługiwać) albo jakaś elektronikę w samochodzie.
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: sorry stary jestem tym samym rocznikiem. Potrafię nawet rozkręcić silnik starego ciągnika na części pierwsze i po złożeniu go odpalić Naprawiam w domu wszystko i potrafię gotować. Wszystko zależy od wychowania, ciekawości i zapału do pracy.
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: Mam 27 lat, bez rodziców mieszkam 12 (pracowali za granicą a od 10 lat wynajmuję mieszkanie). Fachowca zaprosiłem do domu dwa razy. Raz w aktualnym mieszkaniu zepsuty był domofon ale taki był już jak się wprowadziłem (nie dałem rady naprawić) trzeba było wymienić jakąś część. Ostatnio zepsuła się pralka. Wszystkie pomniejsze naprawy ogarniam sam.
  • Odpowiedz
@Bekrasit: Ja byłem w technikum hotelarskim ale podczas praktyk również trzeba było zaliczyć dział techniczny więc i tam jakieś doświadczenie w drobnych naprawach zdobyłem. Poza tym bez względu na kierunek nauczania wymianę gniazdka/uszczelki można ogarnąć bez problemu.
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: Potrafię wiele, ale często szkoda mi czasu i bardziej opłaca mi się nie robić tego samemu. Ale, żeby nie było tak kolorowo to mam dwie lewe ręce i wszelkie naprawy idą mi raczej wolno, zdecydowanie nie jestem, jak mój ojciec, typem złotej rączki.
  • Odpowiedz
@dex_ter: jeżeli zrobisz sobie coś w domu to gospodarka zyska tylko na kupnie rzeczy do tego potrzebnych. Jeżeli kupisz sprzęt i opłacisz fachowca to już i sklep i fachowiec ma profit. Bogatszy fachowiec jest konsumentem, który też wzmocni gospodarkę. Tylko nie łudzę się, że jest wielu partaczy i człowiek woli zrobić coś sobie sam. Jednakże, nie oszukujmy się bo jak patrze na niektóre mieszkania typowych Januszy to właśnie widać, że
  • Odpowiedz
JAKBY KOMUŚ SIĘ NIE CHCIAŁO CZYTAĆ KOMENTARZY TO TL;DR

TL;DR: MIRKI POTRAFIĄ WSZYSTKO NIEZALEŻNIE OD WIEKU.
  • Odpowiedz