Wpis z mikrobloga

Otoz Pan Koza jest SWIETNYM rysownikiem i uderzyl w SAMO SEDNO.

Grupka odpadow z ONR i MW, zafascynowana Hitlerem, jego symbolika, strojami, zachowaniami, idea eksterminacji (chociaz nie ma chyba swiadomosci, ze eksterminacja miala tez dotyczyc Polakow) chodzi na patriotyczne marsze (pod sztandarem "patriotyzmu" nazwijmy to) i heiluje w gescie uwielbienia dla mordercy Polakow.

To jest NAJWIEKSZY ABSURD XXI wieku w Polsce, ze tylko niewielka grupka intelektualistow GLOSNO mowi o tym ordynarnym, bezczelnym procederze, ktory uderza bezposrednio w ofiary II Wojny Swiatowej.

Zwyczajnie ubrani jak Hitlerhugend bezmozgi, heilujacy w swym malo wyszukanym kopiowaniu MORDERCOW POLAKOW uwazaja sie za P A T R I O T O W

Pan Koza w GW doskonale pokazuje to pudrowanie ekstremalnego faszyzmu, ksenofobii w kolory bialoczerwonego "patriotyzmu" bezmozgow i patologii...

Proste lby prawaczkow dresiarskich c---a zrozumieja z szyderstwa - do tych durnych lbow licza sie bluzgi, oszczerstwa, wrzask, argument sily i krwi xD

#patologiazewsi #bekazpodludzi #bekazprawakow #oswiadczenie
Zyd_Suss - Otoz Pan Koza jest SWIETNYM rysownikiem i uderzyl w SAMO SEDNO.

Grupka ...

źródło: comment_cfzu83nh5N8rpCGPuMcI3CyxkWaiwhe2.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co do "heilowania". Gest "heilowania" nie został wymyślony przez hitlerowców. Jest to bodaj jeden z najstarszych gestów znanych ludzkości.


@Astroc: co Ty p--------z. Może i gest był znany przed powstaniem Niemiec, ale co to ma do rzeczy. KAŻDY Europejczyk kojarzy ten gest tylko z jednym i każdy poznaje ten gest jako gest hitlerowskiego salutu, a nie jako gest znany ludzkości od dziesiątków lat.
Neo-naziole powtarzają jak mantrę, że to salut
  • Odpowiedz
@van-der-staas: A ci z podhala to nie kolaborowali z Hitlerem?

Henryk Szatkowski zaczął w 1939 roku przy wsparciu okupanta propagować ideę, jakoby górale byli pochodzenia niemieckiego – Goralenvolk
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: przecież pisałem, że używanie go w kontekście "nazistowskim" powinno być karane, wiec nie wiem co się sadzisz. Co nie zmienia faktu, że hitlerowcy zdewaulowali możliwe, że najstarszy znany ludzkości symbol.
@BojWhucie: Czytałem o tym dawno temu w jakiejś książce poświęconej początkom cywilizacji. Niestety nie pamiętam tytułu, polski autor. Zresztą sam zobacz ( ͡º ͜ʖ͡º)
A.....c - @UlfNitjsefni: przecież pisałem, że używanie go w kontekście "nazistowskim"...

źródło: comment_vreDXzM1HFiXcQrnUtZKhXz0oViugdta.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@van-der-staas: Dzięki, o to mi właśnie chodziło.
Mam tylko nadzieję, że nie jesteś z tych głupców, którzy dzisiaj, tj. nie w 1936, a w 2015 roku oczekują, że świat wbrew historycznym zmianom będzie interpretował hailowanie jako rzymski salut, a swastykę jako symbol radości?

@Astroc

używanie go w kontekście "nazistowskim" powinno być karane

Zdajesz sobie sprawę, że współcześnie używanie go zawsze będzie występowało w kontekście "nazistowskim", niezależnie od chęci używającego?
  • Odpowiedz
@Elaviart: Uważam, że swastyka ma takie znaczenie jak intencja osoby, która ją kreśli. Jeśli łysy bezmózg drze ryja o Polsce narodowej katolickiej to chyba jasne, że nie odnosi się do słowiańskich korzeni czy symbolu radości.
  • Odpowiedz
@van-der-staas: A w jaki sposób obserwatorzy mają te intencje rozpoznać? Generalizując na podstawie stereotypów tak jak Ty? Jakby hailował przystojny posiadacz eleganckiej fryzury w garniturze to znaczy, że odnosi się do słowiańskich korzeni i symbolu radości?
W takich przypadkach o znaczeniu decyduje najpowszechniejsza interpretacja. W przypadku swastyki i hailowania nie ma wątpliwości jak ona brzmi, nie ma więc żadnego uzasadnienia by je publicznie stosować.
  • Odpowiedz
@Elaviart: Nie powiedziałem ani słowa o heilowaniu kolego. Z resztą ten gest i symbol nie mają ze sobą konotacji aż do czasów III Rzeszy, więc używanie ich razem oznacza nawiązywanie do tego tworu. Jeżeli natomiast ktoś jest zainteresowany słowiańszczyzną czy nawet tylko pogaństwem a Ty mu mówisz, że nie może używać tego symbolu bo naziści to ma to mniej sensu niż to, gdybym zerwał Tobie z szyi krzyżyk i napluł
  • Odpowiedz
@van-der-staas: Przecież swastyka i hailowanie są pod omawianym względem identyczne. Znaczenie zarówno gestu jak i symbolu zmieniło się całkowicie pod wpływem pewnych, historycznych wydarzeń. O ich negatywnym znaczeniu wiedzą wszyscy, o pozytywnym niewielu, więc nie ma tu o czym dyskutować.
Wiem jaka jest ich historia, dlatego piszę o nich w taki sam sposób. Niestety, ale tak to właśnie wygląda - mimo korzeni, ich dzisiejsze znaczenie w społeczeństwie jest jednoznaczne i
  • Odpowiedz
@van-der-staas: Nie, jakiekolwiek użycie swastyki poza celami dydaktycznymi na wykładzie o historii Indii kojarzy się KAŻDEMU z nazistowskimi Niemcami i największym upadkiem ludzkości w dziejach.
  • Odpowiedz
@Elaviart: Kosztem kilku oburzonych obecnością tego symbolu wolę odkłamywać jego historię. Jeżeli ktoś mi będzie chciał wmawiać jakie to jest złe i w ogóle to jego problem. Swarożyca, kołowrat były dla naszych przodków obiektem kultu. To nie są jakieś Indie i symbol szczęścia tylko to, czym dla katolików jest krzyż.
Co do tej analogii: swarożyca - symbol używany przez nas od setek lub tysięcy lat, przejęty przez jakiś naród, z
van-der-staas - @Elaviart: Kosztem kilku oburzonych obecnością tego symbolu wolę odkł...

źródło: comment_MylLcw3kqydo7w2GlyAFitNfUBM1bnRb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@van-der-staas: Pfff. Swastyka jak i 'rzymski salut' zostały zawłaszczone przez nazistowskie niemcy i w naszej historii nowożytnej kojarzą się jednoznacznie dla ogromnej rzeszy < non pun intended > ludzi. W Europie te symbole mają oczywisty wydźwięk i jakiekolwiek ich używanie to albo prowokacja, albo jawna deklaracja uczuć politycznych. Mimo, że wybiórczej nie trawię zupełnie tutaj ma jak najbardziej rację.
  • Odpowiedz