#programowanie #linux Noob linuxa z tej strony. Szybkiej pomocy potrzebuję. Standardowo mkfifo("fifo"); tworzy mi plik w aktualnej lokalizacji. Jak utworzyć w lokalizacji /tmp/ ?
@radekteam: Hmmm, działa, ale pojawiło mi się jeszcze jedno pytanie. Mam za zadanie wykonać program, który mi stworzy kolejkę w tej lokalizacji i będzie przekazywał do niej polecanie dla mplayera, który ma czytać z niego. Mam podane polecenie w instrukcji laboratoryjnej: mplayer -input file=/tmp/StrumieńFifo plik.mp3 Jednak uparcie nie chce mi mplayer znaleźć tej kolejki w tym katalogu. Co tu jest nie tak? Jak to powinno być poprawnie wpisane?
Noob linuxa z tej strony.
Szybkiej pomocy potrzebuję. Standardowo mkfifo("fifo"); tworzy mi plik w aktualnej lokalizacji. Jak utworzyć w lokalizacji /tmp/ ?
Mam za zadanie wykonać program, który mi stworzy kolejkę w tej lokalizacji i będzie przekazywał do niej polecanie dla mplayera, który ma czytać z niego. Mam podane polecenie w instrukcji laboratoryjnej:
mplayer -input file=/tmp/StrumieńFifo plik.mp3
Jednak uparcie nie chce mi mplayer znaleźć tej kolejki w tym katalogu. Co tu jest nie tak? Jak to powinno być poprawnie wpisane?
mplayer --input=file=/tmp/fifoJaka wersja mplayera?
mplayer -va jak nie działa to pewnie masz starą wersję. Jak teraz patrzę to ja mam mplayer2 więc nie wiem jak u ciebie to zrobić :/