Wpis z mikrobloga

Drodzy Koledzy - pisze do was odnosnie HIGIENY.

Mimo roku 2015 mam czasami wrazenie, ze Polacy wciaz mentalnie sa w czasach szarego mydla i podmywania sie w misce...

Stad moj post powinni przeczytac panowie i wziac sobie do serca jako MINIMUM higienicznego savoir vivre!

1. Budzimy sie rano przed szkoda/praca - BIERZEMY PRYSZNIC
2. Myjemy rano zeby - szczoteczka powinna byc wymieniana co miesiac na nowa
3. ZAWSZE zakladamy nowa bielizne: skarpetki, majtki oraz t-shirt
4. Wlosy myjemy co dwa dni - myte codziennie zaczna sie przetluszczac/zniszczymy je chemia z szamponow
5. Po pracy/szkole - bierzemy prysznic i wskakujemy w czyste ciuchy
6. Gdy idziemy do znajomych - zmieniamy skarpetki. Nikt nie chce wachac waszych zapachow po pracy.
7. Kladac sie spac - myjemy zeby i twarz
8. Myjmy czesto rece - zawsze gdy wychodzimy z toalety

KOSZTY: zel pod prysznic 7zl, szczoteczka do zebow 5zl, pasta do zebow 7zl, szampon 8zl

Wielopaki skarpet czy gaci mozna kupic na jakis targowiskach lub sieciowkach za grosze.

Prosze wiec pamietajcie! Moze tego dnia, gdy znow zalozycie stare gacie, lub nie umyjecie zebow, poznacie jakas panne i bedzie wstyd jak zniesmaczona da wam znac, ze jestescie zwyklymi smierdzielami.

Zacznijmy wreszcie dbac o siebie, bo ciagle narzekanie na smrod w komunikacji miejskiej mozna zaczac od siebie.

#oswiadczenie #polska #polakicebulaki #takaprawda
Pobierz
źródło: comment_3BVTZGodg2O8XGwWNWYUcoxlQsn3yhcU.jpg
  • 62
@SScherzo: poprawia, tylko trzeba nie myć znacznie dłużej niż standardowo żeby po kilku takich cyklach dojść do takiej równowagi że nie ma potrzeby myć codziennie. one się zawsze przetłuszczą przed momentem mycia co powoduje że ludzie myją coraz częściej i częściej, nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ale mnie rozumiesz?:D
@galto: bzdury, w okresie dojrzewania częstotliwość mycia włosów wzrosła u mnie z raz na tydzień do codziennie. Nie dlatego, że taki miałam kaprys, tylko pewnie jak się domyślasz - to było konieczne. Acha, wszelkie próby "przetrzymania" włosów kończyły się łupieżem i podrażnioną skórą głowy. Za przetłuszczanie odpowiadają hormony, a nie szampon.
@Zyd_Suss: Z tym zbyt częstym myciem włosów to mit. Poza tym nie wyobrażam sobie mycia włosów co 2-3 dni jeśli wykorzystuje się np. pasty do modelowania.

Jeśli chodzi o mycie rąk, to jestem przerażony tym jak niskie standardy większość ludzi ma w tym zakresie... Nie rozumiem też osób, które po wyjście z toalety spłukują dłonie wodą, ale wykorzystują w ogóle mydła.
po co mam tshirt codziennie prać


@grzysztof: Żeby nie śmierdzieć. Gacie i skarpetki również wypadałoby codziennie zmieniać na czyste. Możesz też kupić sobie kilka tiszertów i prać je co kilka dni. Pozdrawiam.
I te legendy, że codzienne mycie włosów szkodzi... A te głosy, że rano można wyjsć bez prysznica! Ludzie, myślałem że to już jest jasne. Szczególnie dla młodych. Niebranie prysznica "przed pracą" jest nie do obrony. Tak jak ubieranie dwa razy tej samej koszuli.