Wpis z mikrobloga

Jestem za zdecydowanym ograniczeniem ruchu samochodowego w miastach.

- powinno sie zwezac szerokie, wielopasowe drogi przebiegajace przez centra miast
- powinno sie zamykac dla ruchu drogi w scislym centrum, usprawniajac ruch pieszy
- powinno budowac sie efektywna siec drog rowerowych
- powinno sie rozwijac komunikacje miejska, kladac nacisk na punktualnosc, czestosc przejazdu, czystosc i bezpieczenstwo
- powinno sie zazieleniac betonowo-aswaltowe centra
- powinno sie wprowadzac strefy uspokojonego ruchu z v max 30 km/h
- powinno sie zakazac jazdy starych zdezelowanych trupow, ktore kopca jak parowozy

We #wroclaw powoli drogi sa zwezane (np. Legnicka niedawno), w planach jest zwezenie Kazimierza Wielkiego, wprowadzono uspokojony ruch na Nadodrzu. Buduje sie progi zwalniajace, wywala sie auta ze starego miasta, buduje sie sciezki rowerowe.

#oswiadczenie #motoryzacja #takaprawda #ekologia
Pobierz
źródło: comment_mg2Dtf55M3mn5Zb0UjwIBqn7HppWruZe.jpg
  • 184
@Zyd_Suss: Popieram całym sercem i współczuję użerania się z tępą wypokową gimbazą. Nie spodziewałem się że jest tu aż tylu głupich ludzi.

@blondeblossom:

A tam gdzie auta jeżdżą po torach praktycznie zawsze tworzą się korki, więc stoi i tramwaj i samochód. (Autobus i karetka też jest autem)

Załóżmy że karetka jadąc do wypadku musi wyminąć 2500 osób zapakowanych w:
a. 10 autobusów i 1000 samochodów.
b. 40 autobusów i 250
@j5ska: Bo mentalnie tkwisz w latach 50 i nie rozumiesz idei centrum miasta dla pieszych, bo z niego nie korzystasz. Dla ciebie wolnoscia jest wjechac na trawnik przed blokiem i co rano stac w korkach w swoim starym trupie, klac pod nosem "o #!$%@?, gdyby bylo jak w usa, taka autostrada do mojej roboty, tak po 5 pasow, to by sie jechalo!" A centrum? Nie chodze, ale czasami podjechalbym z kumplami
Pobierz
źródło: comment_fy1jozKqmE7SG7GMpYnzzSzNkeUIMdNf.jpg
chce coś kupić #!$%@? tobołami i telewizorem pod pachą.


@LewackiKrul: Z tych wybroczyn które wyplułeś to mnie najbardziej rozczuliło. :) W zeszłym tygodniu kupiłem telewizor 3 razy, w tym już 2, lodówkę i 3 pralki, w przyszłym planuję kupić kilka kredensów. Tak z 8.

Mnie stać aby dopłacić tych 50 zł za dostawę do domu. Zresztą nawet nie jestem pewien czy tak łatwo przyjść do sklepu i powiedzieć 'poproszę ten telewizor.
@Zyd_Suss: Zacny ból dupy, a ja dalej będę robił 26km dziennie po Warszawie, tym śmierdzącym dieslem. Bo w lato jest w nim chłodno, w zimę cieplutko, pachnie i gra muzyka. Przeżyję te 10 minut przestane dodatkowo w losowych miejscach, w stosunku do komunikacji. Gdy jest luźniej na drogach, jestem szybciej niż zbiorkomem. I nie, nie stoję na trawniku przed blokiem, a mam parking przed domem, biedaku ( ͡° ͜ʖ
klac pod nosem "o #!$%@?, gdyby bylo jak w usa, taka autostrada do mojej roboty, tak po 5 pasow, to by sie jechalo!"


@Zyd_Suss: IMO to trochę inaczej. Stoi w korku i myśli sobie 'kurna, no wystarczyłby jeden pas więcej i zamiast 40 min jechałbym 20'.

No to poszerzają ulicę dobudowują dodatkowy pas. Jest upragnionych 20 minut! Mija tydzień, 4x tyle osób wsiada w auta, jedzie się znowu 40 min. Wykopek
@white_duck: Nie wiem co gość chce przekazać/udowodnić, ale zwróćcie uwage na jakiś dziwny BÓL DUPY w jego wypowiedziach. Wklejam te bólduperskie:
A gdzie ty meszkasz czlowieku, ze tak narzekasz na komunikacje miejska!? Sorry, nie bierz tego do siebie, ale watpie, ze jezdzisz Audi A5 i jestes tak rozpieszczony luksusem, ze brzydzi cie kilka minut w tramwaju czy autobusie... W twoim potencjalnym Clio `95 raczej nie ma wiekszego standardu niz w autobusie...
@Zyd_Suss: boże, co za staroświeckie myślenie i głupie podejście - przecież autobusów i innych środków komunikacji miejskiej także sie powinno zakać na terenie całych miast!!!

Przecież najwygodniej, najbardziej komfortowo i przede wszystkim najtaniej jest pójść wszędzie piechotą! Nie ma ścisku, zapachów innych ludzi i chorób.

Ale rozwinięta komunikacja miejska jest w Polsce od niedawna, i dojeżdzanie do pracy autobusem jest dla Polaków oznaką statusu - i sobie kupują bilet miesięczny na
Pobierz
źródło: comment_CSTlHZe5pcQpkH3s4pq8QCvM3c0EndDZ.jpg
@Zyd_Suss: Oczywiście, że tak. Miasta są zdominowane przez samochody. Pieszy musi #!$%@?ć kładkami i przejściami podziemnymi, bo samochodziki jeżdżą. Parkingów więcej, niż parków i skwerów. Ale wielce #!$%@? uciskani kierowcy się plują, bo buspas gdzieś zrobią. Miasta mają ograniczoną pojemność, nie da się poszerzać dróg w nieskończoność. Alternatywą jest komunikacja zbiorowa, jednośladowa i piesza.

Centra miast zamiast centrami kulturalnymi, biznesowymi czy społecznymi są centrami samochodowymi.

Dodałbym jeszcze budowanie parkingów P&R, aby
@Zyd_Suss: posiadasz samochód?


@BostonGeorge: ja posiadam (i poruszam się głównie samochodem) - a też się zgadzam z większością tez @Zyd_Suss. Wkurza mnie to, że wszędzie jest narypane samochodów i robi się wewnątrz miasta autostradowy ściek który tylko przyciąga więcej samochodów. Wkurzają mnie debilne ekrany akustyczne, wkurza mnie to że jak idę na Rynek to tylko płyta jest wolna (a i to nie zawsze) od samochodów, że wszystkie chodniki są