Wpis z mikrobloga

Jestem za zdecydowanym ograniczeniem ruchu samochodowego w miastach.

- powinno sie zwezac szerokie, wielopasowe drogi przebiegajace przez centra miast
- powinno sie zamykac dla ruchu drogi w scislym centrum, usprawniajac ruch pieszy
- powinno budowac sie efektywna siec drog rowerowych
- powinno sie rozwijac komunikacje miejska, kladac nacisk na punktualnosc, czestosc przejazdu, czystosc i bezpieczenstwo
- powinno sie zazieleniac betonowo-aswaltowe centra
- powinno sie wprowadzac strefy uspokojonego ruchu z v max 30 km/h
- powinno sie zakazac jazdy starych zdezelowanych trupow, ktore kopca jak parowozy

We #wroclaw powoli drogi sa zwezane (np. Legnicka niedawno), w planach jest zwezenie Kazimierza Wielkiego, wprowadzono uspokojony ruch na Nadodrzu. Buduje sie progi zwalniajace, wywala sie auta ze starego miasta, buduje sie sciezki rowerowe.

#oswiadczenie #motoryzacja #takaprawda #ekologia
Zyd_Suss - Jestem za zdecydowanym ograniczeniem ruchu samochodowego w miastach.

- ...

źródło: comment_mg2Dtf55M3mn5Zb0UjwIBqn7HppWruZe.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
@bluehawaii91: A po co jechac do centrum autem? Przeciez centrum zwykle sluzy rozrywce. Do centrum idzie sie do pubu, na kolacje, na randke. Auto mozesz zostawic, mozesz podjechac autobusem.
  • Odpowiedz
@kusznier: W latach 50 w Kopenhadze przeprowadzono rewolucje, zamykajac "miejskie autostrady" i oddajac miasto mieszkancom. Ludzie pukali sie w czolo, tak jak wy (tylko 60 lat temu) - REWOLUCJA OKAZALA SIE FANTASTYCZNYM SUKCESEM
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: a ja jestem przeciw, bo nie mam ochoty stać w coraz większych korkach. Zrozum, że niektórzy ludzie nie mogą lub po prostu nie chcą przesiąść się do komunikacji lub na rowery - ruch w mieście powinien być dobrze zorganizowany, a nie ograniczany na siłę bo to da tylko efekt odwrotny do zamierzonego.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Super randka: "A teraz Kochanie zaparkujemy auto tu, i 20 minut będziemy tłuc się zażulonym autobusem, z kierowcą, który w poprzedniej pracy chyba woził Starem kartofle". Coś czuje, że obyłoby się bez wspólnego śniadania po takiej randce ( ͡° ͜ʖ ͡°). Centrum to także sklepy i usługi, a nie tylko "Pijalnia wódki i piwa" czy bary.

@osiemnascie: a może na konie i dorożki? Będzie ekologicznie,
  • Odpowiedz
@bluehawaii91: A gdzie ty meszkasz czlowieku, ze tak narzekasz na komunikacje miejska!? Sorry, nie bierz tego do siebie, ale watpie, ze jezdzisz Audi A5 i jestes tak rozpieszczony luksusem, ze brzydzi cie kilka minut w tramwaju czy autobusie... W twoim potencjalnym Clio `95 raczej nie ma wiekszego standardu niz w autobusie...
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Nie przetłumaczysz tym dzieciakom. Szeroka dostępność samochodu pojawiła się w Polsce raptem dwie dekady temu. Potrzebujemy jeszcze 1-2 dekad, aby ludzie zaczęli rozumieć, że poszerzanie ulic nie jest rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: dla mnie to nie jest komfort jak muszę wstać 40 minut wcześniej żeby jechać autobusem, marznąc na przystanku, cisnąć się w tłoku, a potem tracić tyle samo więcej czasu na powrót. Sorry ale twój argument jest inwalidą.
  • Odpowiedz