Wpis z mikrobloga

@lerner: @diwi: No właśnie jak to jest z tą długością metod? Raz spotkałem się z zasadą 5 linijek kodu w metodzie i nic więcej, a w clean code napisane jest, "metoda nie powinna przekraczać 20 wierszy". Z waszego doświadczenia jak to wychodzi? sam jestem zwolennikiem krótszych metod, bardziej czytelny kod, ale bezwzględne trzymanie się 5 linijek moim zdaniem wydłuża nieco pisanie samego kodu.
  • Odpowiedz
@Gwozdziuuu: Nie no, zdecydowanie 5 linijek to za mało. Optymalne jest trzymanie się limitu w okolicy 20 linijek (bo czasem nie ma sensu redukować 25 linijkowego kodu tylko po to żeby się w nim zmieścić)
  • Odpowiedz
  • 0
@Gwozdziuuu: a ja kiedys wyczytalem, ze te 20 linijek wzielo sie z tego ze kiedys monitory malo linii wyswietlaly i chodziło o to zeby cala metoda byla widoczna na ekranie. Wielkosc metod to moim zdaniem jedfynie kwestia wygody.
  • Odpowiedz
@Gwozdziuuu: @diwi: @Angsoc: Ale metoda nie ma się trzymać sztywnych ram dwudziestu linijek. Metoda ma mieć jedną odpowiedzialność tzn. robić jedną rzecz(SRP). A jednej odpowiedzialności nie da się osiągnąć gdy metoda ma 193 linijki - dlatego z reguły mówi się o +/- 20 linijkach.
  • Odpowiedz