Wpis z mikrobloga

@theone1980: W zgodzie z prawdą powinno być: Polaku pogódź się z tym że margines Twoich przodków dopuścił się zabójstw i szmalcownictwa. A przede wszystkim z tym, że nowoczesne mieszczaństwo polskie, jako dominująca grupa, powstało dzięki wymordowaniu Żydów przez Niemców przede wszystkim, że ok. 500 tys Polaków skorzystało materialnie na zagładzie. W końcu, że Twoje społeczeństwo w obecnej formie powstało dzięki zbrodniom dwóch okupantów, a spora część ówczesnych Polaków skrycie pragnęła
  • Odpowiedz
a spora część ówczesnych Polaków skrycie pragnęła "zniknięcia" Żydów


@dertom: ówczesnych Europejczyków, antysemityzm był dość popularny w całej Europie, więc na prawdę nie rozumiem czemu wiele osób myśli, że Polska była jakimś wyjątkiem. Niestety nie była. Tyle, że tak wygląda dyskusja o antysemityzmie i żydach w Polsce. Obie strony nie słuchają siebie nawzajem, tylko się obrażają i wyolbrzymiają fakty.
  • Odpowiedz
ówczesnych Europejczyków, antysemityzm był dość popularny w całej Europie, więc na prawdę nie rozumiem czemu wiele osób myśli, że Polska była jakimś wyjątkiem. Niestety nie była.


@Kamill: Jednak to z Polaków robią morderców Żydów, a sami Amerykanie ich olewali.
  • Odpowiedz
Jednak to z Polaków robią morderców Żydów


@Kaczypawlak: Chyba na wykopie. Jeszcze w życiu się nie zetknąłem z tym żeby jakiś cudzoziemiec mnie pytał o mordowanie Żydów. Rzuć tki temat w Ameryce to ludzie zrobią wielkie oczy o czym mówisz.
Opinia o Polakach jako mordercach Żydów to paranoja polskiej prawicy (i częściowo lewicy).
  • Odpowiedz
Jeszcze w życiu się nie zetknąłem z tym żeby jakiś cudzoziemiec mnie pytał o mordowanie Żydów. Rzuć tki temat w Ameryce to ludzie zrobią wielkie oczy o czym mówisz.


@marcin-: No czyja wiem, widać, że próbowałeś im te banialuki opowiadać;]
  • Odpowiedz