Wpis z mikrobloga

tl;dr Rozdaję konta do serwisu który zmieni słabego laptopa w przeciętną maszynę do grania o ile wasz internet na to pozwala.

Cześć mireczki. Kilka dni temu ewoluowałem do pomarańczki więc pomyślałem że można byłoby to jakoś uczcić. Jako że mam 2 konta, które może sprawiłyby komuś uśmiech na mordzie, a dla mnie są bezużyteczne to robię #rozdajo

Do rozdania mam link do konta premium oraz darmowe konto do serwisu LiquidSky.

Czym jest ten serwis?

Otóż jest to po prostu usługa umożliwiające granie w chmurze lub odpalanie innych wymagających aplikacji. W skrócie łączycie się z serwerem, który stoi sobie w Frankfurcie i otrzymujecie obraz wysyłany z minimalnym opóźnieniem (a jest to możliwe dzięki zasłudze kart NVIDIA Grid - to nie jest taki sam sprzęt jak w domowych komputerach, jest on stworzony z myślą o streamowaniu).

Co potrzebujecie żeby to działało?

Właściwie jeśli jesteście w stanie odtwarzać Youtube w 720p bez buforowania to ta usługa również powinna działać. Ważne jest tylko to żebyście nie gubili pakietów, czyli w skrócie musicie mieć stabilne połączenie najlepiej za pomocą kabla (ADSL, VDSL).

Co możecie robić na waszym pececie w chmurze?

Prawie wszystko, o ile jest to legalne, ale oprócz hostowania stron i kopania kryptowalut :P

Mam #linux i co teras

Podobno możliwe jest odpalenie tej aplikacji za pomocą Wine na linuxie, osobiście nie próbowałem, ale wiele osób zgłaszało sukces więc brak dostępu do aplikacji i gier z Windowsa na Linuxie poniekąd znika (wkrótce wyjdzie oficjalny klient na linucha)

Jak mocne są te maszyny w chmurze?

Teraz jeszcze są dosyć słabe, odpalicie na nich każdą nową grę (no może oprócz Star Warsów), ale nie oczekujcie dużej ilości klatek, stawiajcie bardziej na okolicę 40 w większości nowych gier (starsze jak np. Battlefield 4 powinny działać w stałych 60 na mniejszych ustawieniach graficznych).

720p60fps - co to jest? Poprzednia generacja?

O ile wasz internet na to pozwala, a potrzebujecie około 45 Mbps to możecie odpalić również 1080p60fps z bardzo ładną jakością, limitem jest tylko i wyłącznie internet, maszyny nie mają żadnego problemu ze streamowaniem takiej jakości - zostały do tego stworzone.

Rozdajesz darmowe konto?

W tej chwili ze względu na dużą ilość użytkowników - usługa jest całkowicie niedostępna dla nowych kont, to konto, które posiadam otrzymało już dostęp więc można w ten sposób ominąć tą blokadę, która obejmować będzie serwis pewnie do końca bety, a konto premium daje wam dostęp do lepszych maszyn oraz miejsca na dysku w przyszłości.

Losowanie jutro o 19 tak żeby zwycięzcy mieli odrobinę wieczoru na przetestowanie.
  • 48
@kacpervfr: Wersja premium kosztuje w tej chwili 130 zł, ale nawet jej zakup nie umożliwia korzystania, bo serwis jest pod blokadą ze względu na zbyt wielu użytkowników.

Wszystkie gry działają, nie ma znaczenia skąd one są, chodzi tylko o to żeby pobrać je legalnie, czyli torrenty odpadają itp. :P
@zapoznalem: Od początków Onlive zacząłem się interesować podobną technologią, a więc jakoś tak wynajduję te serwisy, a również dzięki poznanym tam osobom :P Znam multum podobnych serwisów, ale wolałbym ich tu nie reklamować, bo nie wiem czy nie są scamem :D Poza tym wydaje mi się że granie w chmurze wkrótce może konkurować z konsolami a nawet pc'tem, bo OnLive był dopiero pionierem.