Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytaniedoeksperta #python

Drogie mirki i pajtonki. Dorwałem właśnie książkę Python w 24h" Ivan van Laningham
Postanowiłem wziąć się za programowanie, do tej książki miałem dostęp, postanowiłem zacząć od Pythona.
Pomijając już kwestię czy Python jest dobrym wyborem na pierwszy język programowania, moją uwagę przykuł rok wydania książki. Otóż data wydania to 2001 rok! Czy biorąc się za to dzieło nie wbiję sobie dziwnych nawyków nieużywanych od 15 lat? Jak data wydania tej książki ma się do faktycznych zapotrzebowań młodych programistów?
  • 16
@misza_zg: Ciekawa stronka przyznam. Właśnie sobie obczajam i zapowiada się ciekawie.
@LOLWTF: @mikrolongin: Tak też myślałem.
Co ogólnie sądzicie o Pythonie? Nie tylko jako pierwszy język lecz ogólnie jako całe środowisko. Co człowiek to poinia i skołowany się już czuję.
@venomik: Oczywiście że zapytałem poważnie. Przeczytałem pierwszy rozdział i coś mnie tknęło aby sprawdzić rok wydania. Od razu uznałem że książka może być przestarzała, jednak #nieznamsie i wolałem zapytać kogoś kto w temacie siedzi
@Pipeinski: Ja jestem człowiek dopiero into IT, ale zdecydowanie polecam ci coś zrobić niż pytać w czym NAJLEPIEJ pisać. Najlepiej napisać cokolwiek niż ciągle zastanawiać się w czym będzie najlepiej. Python jest bardzo ok.