Wpis z mikrobloga

#linux #debian #sysadmin
Znalazłem na Stack Overflow coś, co wygląda na rozwiązanie mojego problemu z iptables. Kłopot w tym, że dopiero zaczynam przygodę z Linuxem i nie bardzo tę poradę rozumiem. Napisali, żeby sprawdzić coś w configu kernela, ale jak googlałem, gdzie mogę ten config znaleźć, znalazłem tylko porady dotyczące jego samodzielnego kompilowania. Czy to znaczy, że muszę to zrobić? Ktoś może jest w stanie przełożyć tę poradę na zrozumiały dla newbie język?
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam VPS w Mintshost, taki był.


@c9f24440e055136e5ee3dfa934d3933f: sądząc po wersji kernela i błędach jakie wyskakują, to prawdopodobnie jest wirtualizowane na OpenVZ, czyli nie pobawisz się żadnymi configami kernela. Problem jaki masz (doczytałem w Twoim poprzednim wpisie) jest niemozliwy do rozwiazania przez Ciebie samodzielnie. Musisz skontaktować się z dostawcą usługi (firmą od której kupiłeś VPSa) i zapytać ich jakie (czy jakieś?) moduły iptables są dostępne dla klientów

czemu masz taki stary
  • Odpowiedz
@imlmpe: to jaki sens jest hostowac vpsa na openvz jesli to chodzi gorzej od kvm


@djbartek: może taki, że przeważnie jest to opcja 3-5x tańsza od KVM i dlatego rzucają się na niego klienci. Możesz kupić serwer np za $2/mac lub identyczną konfigurację na KVM za np $7/mac :)

Do nauki każdy wybiera OpenVZ, bo jest taniej. Cena spowodowana jest przez overselling :)
Na hoscie z 32GB RAM sprzedasz 32 serwery po 1GB (to teoria, bo jeszcze doliczamy pamięć na główny OS). Mając OpenVZ, możesz ich np sprzedać
  • Odpowiedz