Wpis z mikrobloga

Mirko dlaczego biedroid to taki popularny system skoro nawet proste czynności sprawiają mu problemy? dziś po raz kolejny nie zadzwonił mi budzik. całe szczęście że jestem nauczony wstawać do pracy bez budzika. jeszcze niedawno 1gb ramu wystarczał a teraz to pewnie i 4 będzie za mało. jeszcze jakbym instalował miliony apek a ja mam raptem 4 (mój wykop, mobileMPK, z launcher i mesengera) a z telefonu ciężko korzystać już po miesiącu. lagi i zawieszki, czasami restarty. do wysypywania się aplikacji przyzwyczajony jestem. #gorzkiezale #android
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackPaperMoon: Sam mam Huawei G620s i poletzam mocno, jedynym minusem tego telefonu jest 1gb ramu, bo jeszcze jeden gigabajt i niszczył by wszystko. Ale wyszedł ostatnio P8, na którego przechodze za pół roku.
  • Odpowiedz
@BlackPaperMoon: To nie sam android tylko mega c-----e, ociężałe nakładki producentów, a niech jeszcze operator cos od siebie d--------i... Kupuj telefon firmy która ma lekkie nakładki i omijaj telefony od operatorów i problem zniknie
  • Odpowiedz
@BlackPaperMoon: Uroki otwartej architektury systemu. Każdy producent sobie coś dokłada, system musi być elastyczny, bo ma działać na urządzeniach o przeróżnych specyfikacjach itd. A taki np. iOS jest zoptymalizowany pod konkretny sprzęt o konkretnej specyfikacji i dlatego działa jak żyleta.
  • Odpowiedz
@BlackPaperMoon: miałem androida i miałem tak samo jak tyy. U kumpla podejrzałam wp i przeraziła mnie ilośc apek w ich sklepie. Dopiero iphone działa jak ma działać, jeżeli już cos sie psuje to zaraz wychodzi upadate ios, albo update aplikacji która nie działa jak należy. Polecam.
  • Odpowiedz
@BlackPaperMoon: Ja kupiłem Samsunga Galaxy S4 z 1,5-2 lata temu za 1100zł i nie mam z nim żadnych problemów, wszystko działa jak należy a mogę go sobie spersonalizować znacznie bardziej niż iPhona za którego musiałbym dać 2x więcej. Dlatego.
  • Odpowiedz
@BlackPaperMoon Niestety ale android ma to do siebie że lubi zwalniać po jakimś czasie. Niby najlepiej jest kupić lepszy telefon lub wgrać od nowa andka, ale możesz też zrobić roota i wyczyścić telefon ze śmieci jakąś apką (polecam sd maid). Wiem już z doświadczenia że zwalnianie pamięci poprzez usuwanie lub przenoszenie na karte aplikacji, zdjęć, filmów itp mało co daje.
  • Odpowiedz
@BlackPaperMoon: kup sobie droższy telefon to bedzie śmigał i na androidzie ;) tak to juz jest w dzisiejszych czasach. Mam xperie Z2 i nic sie nie tnie i nie laguje, działa tak samo szybko jak iOS, którego używam na iPadzie ;)
  • Odpowiedz
@BlackPaperMoon: Ja od 6 lat byłem w bojówce androida. Pamietam jak niektore apk mieściły się w 1-2mb. Po kilku modelach dorobiłem się w końcu flagowca. Generalnie telefon śmigał jak katamaran. Aparat żyletka, ekran miód, bateria daje radę. Do samego telefonu nic nie mam, ale to w jaką stronę zmierza android trochę mnie przeraża. Po roku dzieją się dziwne rzeczy w kwestii odpalonych aplikacji w tle. Czkawki, raporty itp. Czasem mam
  • Odpowiedz