Wpis z mikrobloga

165 965,12 - 11,66 = 165 953,46

Dystans: 11,66
Czas: 1:03:48
Średnie tempo: 5:28

Budzik rano nie podołał, więc porannego biegania nie było. Po powrocie z pracy do domu miałem jeszcze parę rzeczy do załatwienia, ale na szczęście dałem radę o 21 jeszcze wyskoczyć na małe #biegajnoco.

Rozpocząłem dziś nowy rozdział w mojej wielkiej księdze biegania: przestawiłem się na tempo zamiast średniej prędkości, zacząłem pracować nad techniką biegu (starając się lądować bardziej na palcach niż na piętach) i zrobiłem najszybszy bieg na dystansie w przedziale 10-15 :) (10 kilometr wpadł parę sekund po 55 minucie!)

Trochę śmieszno i straszno, bo przez mrok w parku w którym robiłem interwały, źle rozpoznałem punkt "zwrotny" i tym razem były na nieco krótszym odcinku :) Za to rąbnąłem się też w liczeniu i wyszło 11 powtórek zamiast 10 :)

Czy lądowanie na palcach, bardziej angażuje łydki? Parę razy w ciągu biegu czułem, że prawa łydka jest na granicy skurczu, a po powrocie do domu wychodzi na to, że to lewa łydka wyraża większe oburzenie :| W trakcie interwałów, też kolka miała swoje 5 sekund, na szczęście przeszła i interwały udało się dokończyć. Mam nadzieje, że do środy nogi wypoczną.

#elvenbiega

#sztafeta

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
!Zamiast dystansów można w pole 'Dystans' wkleić link do treningu Endomondo - zostaną dodane dodatkowe statystyki
Elven - 165 965,12 - 11,66 = 165 953,46

Dystans: 11,66
Czas: 1:03:48
Średnie tempo...

źródło: comment_wTysohpWQjMij9OX4HQZFITGGHH3OB1h.jpg

Pobierz
  • 3
@Elven: podczas przestawiania się na bieganie ze śródstopia ma prawo boleć, bo wcześniej nie obciążałeś łydek w ten sposób. podstawa to regularność i rozciąganie, dużo rozciągania.
ze swojej strony mogę polecić jeszcze rolowanie nóg na wałku do masażu i masaż piłeczkami tenisowymi. stosowałem wg. poradników z youtube'a i mega pomogło na moje piszczele ( ͡º ͜ʖ͡º)
@dzyngiel: Jakieś linki można by poprosić? Wałek do masażu gdzieś mi się tam przewinął, ale nie bardzo miałbym gdzie to trzymać. Mówiąc o piłeczkach do tenisa mówimy o ziemnym czy stołowym? ;) Piłeczka może w 100% zastąpić wałek?