Wpis z mikrobloga

Mam już dosyć szukania mieszkania w Warszawie, dlatego postanowiłem spojrzeć na oferte dotyczącą pokoju. Nie znam sie ani na rynku mieszkań, ani na standardach w innych miastach, ale, no #!$%@?. Jest opis - "Pokój jest przestronny(9 m2), wygodny, funkcjonalnie umeblowany." Cena 950zł, plus 70zł za opłaty. To ze mną jest coś nie tak, że za tysiaka oczekiwałbym jednak czegoś więcej, czy może ceny w Warszawie rzeczywiście są chore? do funkcjonalnego umeblowania dochodzą jescze żaluzje, oprócz łózka i stolika z krzesłem.

Zastanawiam sie, czy nie wynająć czegoś w ogóle w podwarszawskiej miejscowości, chociaz z drugiej strony zaoszczędziłbym może godzine dziennie na dojeździe porównując podróżowanie do pracy z mojego domu.

Jakieś rady dla kogoś, kto zarabia 3500 i nie chce płacić 2000 na samo mieszkanie?

#warszawa #cojapacze #gorzkiezale
Rizzo - Mam już dosyć szukania mieszkania w Warszawie, dlatego postanowiłem spojrzeć ...

źródło: comment_XqfQN04WL4V9LxS1O7uDX96fCN02pX6t.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@Rizzo: zależy gdzie, jak nie chcesz płacić prawie całej pensji na mieszkanie to szukaj może na białołęce, dojazd nie jest taki zły, a można trochę poobcować z dziką zwierzyną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@reasonable: Późno to troche względne pojęcie, nie zaczynam studiów, a po prostu nie uśmiecha mi się dojeżdżanie... tzn spóźnianie się do pracy jeżdżac #pkp jesienią oraz zimą.

Będe próbował dalej, a najlepiej naucze się wreszcie porządnie programować i zacznę zarabiać 10k, wtedy problemy z cenami będa mniej dokuczliwe ;)
  • Odpowiedz
Jakieś rady dla kogoś, kto zarabia 3500 i nie chce płacić 2000 na samo mieszkanie?


@Rizzo: Rada kluczowa: nie szukaj mieszkania we wrześniu ani w pierwszej połowie października!
Jak nie masz gdzie się w tym czasie podziać, to lepiej wynajmij gdzieś pokój na 2 miesiące i przeczekaj. Od listopada ceny spadną!
  • Odpowiedz