Wpis z mikrobloga

#webdeveloping #webdeveloper #webdeveloperka #linux #osx #programowanie #apple #ruby #rubyonrails

Mirki mam pytanko odnośnie systemu operacyjnego, z którego korzystacie podczas programowania. Głównie chodzi mi o język ruby. Czy są jakiekolwiek plusy przejścia z ubuntu (w pracy mam xubuntu a w domu minta) na os x? z jakich systemów operacyjnych korzystacie Wy, czy ktoś przeszedł taką zmianę i może podzielić się odczuciami? Zastanawiam się nad kupnem Maca, jeśli w jakikolwiek sposób poprawiłoby to chociażby przyjemność z pracy (ja robię głównie backend więc photoshopa nie potrzebuję specjalnie).
  • 25
  • Odpowiedz
Także polecam Maca. Nawet jeżeli nie jesteś przekonany to weź na próbę osxa, a później linuxa i sam sprawdź co będzie dla ciebie lepsze.


@adiqq: No, zawsze można wywalić OS X z Maca i zainstalować Linuksa albo nawet i Windowsa jakby było potrzeba.
  • Odpowiedz
@vxrd: No, tylko wtedy wylądowałbym z przepłaconym sprzętem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dzięki wielkie Panowie za dyskusję - pomogliście!
  • Odpowiedz
@adiqq: przecież napisałem, że posiadam yosemmite na mini. I powiem, że nie potrafię zrozumieć jak można uważać, że dla programisty webdev ten system jest lepszy od linuksa.
  • Odpowiedz
@Daronk:
Zasadniczo nie ma różnicy. Byle nie Windows. U mnie w robocie wszyscy siedzą na linuxach, bo firma nie chce kasą rzucić, ale problemów zwiazanych z systemem nie było.
  • Odpowiedz