Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, od dzisiaj zaczynam dietę Raw Till 4 w schemacie 80/10/10 (80% węgle, 10% białko, 10% tłuszcz)
W skrócie - Dieta wege na surowiźnie do popołudnia (głownie banany i daktyle, ale i ananas winogrona, mango, wszystko co cukrzaste :) ), później zjem sobie coś ciepłego w postaci gotowanych ziemniaków, ryżu z różnymi warzywami i być może niewielką porcję gotowanej soczewicy z warzywami na kolację (dodatkowo niewielkie ilości pestek ze słonecznika, z dyni, jeden orzech brazylijski i parę włoskich). Do tego suplementacja b12 i witamina D (Anglia, mało słońca)

Dlaczego akurat taka dieta? Spędziłem masę czasu na poszukiwaniach różnych metod odżywiania i ta jest polecana przez wielu wegan aktywnych fizycznie (sam również trenuję) oraz pasuje mi spożywanie dużej ilości świeżych owoców (dużo fruktozy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Na początek daję sobie 30 dni, zobaczymy w praniu co to wyjdzie.
Jaki cel chce osiągnąć? Spalić tkankę tłuszczową, poprawić kondycję, stan cery, uzupełnić witaminy i minerały.
Ogólnie ogarnąć się. Od dłuższego czasu czuję, że białko zwierzęce zamula mój organizm. Właśnie wróciłem z 2 tygodniowych wakacji w Rzymie i powiem szczerze, że w tamtym klimacie w ogóle nie miałem ochoty na mięsa (te tłuste i te chude). Odżywiałem się właśnie głównie owocami i warzywami, pod wieczór zdarzała się jakaś pizza czy spaghetti ale to ze względu na to, że miałem tych kalorii jednak zbyt mało. Czułem się znakomicie, ładne trawienie, dużo energii, wysypiałem się jak niemowlę.

Będę spożywać około 3 tysięcy kalorii dziennie. Stopniowo będę kontrolował moje zapotrzebowanie na energię i regulował to z każdym koolejnym dniem. Do tego treningi 3-5 razy w tygodniu (crossfit, kardio, interwały)

Jestem teraz po 10 bananach i czuje się znakomicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla zainteresowanych pod tagiem #30dnina811 będę wrzucał co jakiś czas sprawozdanie ze zmian, jakieś przykładowe posiłki, zdjęcia mojej sylwetki, wnioski, przemyślenia.

Jeżeli ktoś jest chętny zacząć wraz ze mną, zapraszam! Razem raźniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wege #wegetarianizm #weganizm #dieta #fitness #odchudzanie #30dnina811
h.....b - Cześć Mirki, od dzisiaj zaczynam dietę Raw Till 4 w schemacie 80/10/10 (80%...
  • 23
@hyperdub: fajnie, powodzenia! Też jem wege, wysokowęglowodanowo i dużo owocowo, ale bez jakiś wytycznych godzinach, bliżej mi do połączenia starch solution + owoce. Ogólnie to polecam, powodzenia, baw się dobrze! Znasz na YT kanały Durianridera, Marcina Mosiejko?
@matra: Zobaczę jak mój organizm będzie się zachowywać, nie ukrywam, że docelowo chciałbym spróbować witarianizmu, z tym że klimat w Anglii nie sprzyja surowiźnie 100%. W nniedalekiej przyszłości planuję przenieść się gdzieś gdzie jest cieplej i może wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też jesz w schemacie 80/10/10?
@maciejbo1
Dzięki! Tak ja również nie będę trzymać się twardo tej 4, przede wszystkim nastawiam się na reakcje mojego organizmu.
Tak znam te kanały, czerpałem z nich wiedzę. Przygotowaływałem się wewnętrznie już jakiś czas do odstawienia mięsa, od pół roku nie jem już wieprzowiny i wołowiny, od miesiąca również białego mięsa oraz ryb, ostatecznie Ci panowie umocnili mnie w przekonaniu do ostawienia białka zwierzęcego w ogóle.

Polecam jeszcze kanał FoodAndFitness na YT
@maciejbo1: właśnie zamierzam dzisiaj się za to zabrać :)
tak apropo, orientujesz się może jak wygląda pokrycie zapotrzebowania witaminy B1?
Z innymi witaminami nie mam kłopotu w wyliczeniach, z tą niestety mam.
60g siemienia lnianego lub pestek ze słonecznika pokrywa dzienne zapotrzebowanie, lecz wtedy mam za dużo tłuszczu...
@maciejbo1: nie wie, czy mądry, ale jestem na luźnej wariacji 801010.

@hyperdub: ja mogę w sumie cały dzień na surowo, ale parnerce potrzeba #!$%@? obiadu ;) (dzisiaj na kolacje była zupa krem z brokułów, ziemniaków i szpinaku z całym kalafiorem).

Jedno co zauważyłem, to przez pierwsze tygodnie waga poszła w dół o kilka kg, po czym skoczyła do góry o połowę (ale %fat chyba idzie w dół nadal).

Ogólnie coraz
@maciejbo1: wystarczy mi sam podział 80/10/10, żeby wyrobić sobie zdanie o sensowności takiej "diety". Z przyjemnością poobserwuję ten #30dnina811 i poczytam sprawozdania, potem możemy podyskutować. Wrzuć jakieś zdjęcia poglądowe na początek, obwód pasa i wagę.
@hyperdub: nie wydaje ci sie, ze zalozenia tej diety sa dziwne? Wszedlem na polska strony i w punkcie 12 jest taki oto kwiatek: brak ograniczen kalorycznych, niezaleznie od tego czy twoim celem jest schudniecie czy tez nie. Mi przy tym zapala sie lampka bo jak ktos pisze taka bzdure to jak wierzyc pozostalym rzeczom? Zreszta dieta skladajaca sie z samych cukrow jest tak samo idiotyczna jak dieta dukana- skladajaca sie z