Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, od dzisiaj zaczynam dietę Raw Till 4 w schemacie 80/10/10 (80% węgle, 10% białko, 10% tłuszcz)
W skrócie - Dieta wege na surowiźnie do popołudnia (głownie banany i daktyle, ale i ananas winogrona, mango, wszystko co cukrzaste :) ), później zjem sobie coś ciepłego w postaci gotowanych ziemniaków, ryżu z różnymi warzywami i być może niewielką porcję gotowanej soczewicy z warzywami na kolację (dodatkowo niewielkie ilości pestek ze słonecznika, z dyni, jeden orzech brazylijski i parę włoskich). Do tego suplementacja b12 i witamina D (Anglia, mało słońca)

Dlaczego akurat taka dieta? Spędziłem masę czasu na poszukiwaniach różnych metod odżywiania i ta jest polecana przez wielu wegan aktywnych fizycznie (sam również trenuję) oraz pasuje mi spożywanie dużej ilości świeżych owoców (dużo fruktozy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Na początek daję sobie 30 dni, zobaczymy w praniu co to wyjdzie.
Jaki cel chce osiągnąć? Spalić tkankę tłuszczową, poprawić kondycję, stan cery, uzupełnić witaminy i minerały.
Ogólnie ogarnąć się. Od dłuższego czasu czuję, że białko zwierzęce zamula mój organizm. Właśnie wróciłem z 2 tygodniowych wakacji w Rzymie i powiem szczerze, że w tamtym klimacie w ogóle nie miałem ochoty na mięsa (te tłuste i te chude). Odżywiałem się właśnie głównie owocami i warzywami, pod wieczór zdarzała się jakaś pizza czy spaghetti ale to ze względu na to, że miałem tych kalorii jednak zbyt mało. Czułem się znakomicie, ładne trawienie, dużo energii, wysypiałem się jak niemowlę.

Będę spożywać około 3 tysięcy kalorii dziennie. Stopniowo będę kontrolował moje zapotrzebowanie na energię i regulował to z każdym koolejnym dniem. Do tego treningi 3-5 razy w tygodniu (crossfit, kardio, interwały)

Jestem teraz po 10 bananach i czuje się znakomicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla zainteresowanych pod tagiem #30dnina811 będę wrzucał co jakiś czas sprawozdanie ze zmian, jakieś przykładowe posiłki, zdjęcia mojej sylwetki, wnioski, przemyślenia.

Jeżeli ktoś jest chętny zacząć wraz ze mną, zapraszam! Razem raźniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wege #wegetarianizm #weganizm #dieta #fitness #odchudzanie #30dnina811
h.....b - Cześć Mirki, od dzisiaj zaczynam dietę Raw Till 4 w schemacie 80/10/10 (80%...
  • 23
  • Odpowiedz
@koniarek: Dieta nie składa się z samych cukrów. 80% węgli 10% białka 10% tłuszczy. Ludzie, którzy tą dietę stosują wyglądają na prawdę świetnie, a Ci którzy trenują wyglądają bardzo fit. więc dlaczego by nie spróbować? Nie widzę powodów, aby bardziej wierzyć jakimś swoim uprzedzniem, aniżeli jasnym dowodom od ludzi, którzy stosują taką dietę latami ( ͡° ͜ʖ ͡°) od jutra zaczynam z moim planem dnia, będę
  • Odpowiedz
Mi przy tym zapala sie lampka bo jak ktos pisze taka bzdure to jak wierzyc pozostalym rzeczom? Zreszta dieta skladajaca sie z samych cukrow jest tak samo idiotyczna jak dieta dukana- skladajaca sie z samego bialka.


@koniarek: Może i idiotyczne ale żeby się przekonać wystarczy spróbować
  • Odpowiedz
@hyperdub: Ostatnio czytałam o tym sposobie żywienia, ale bardziej w ramach ciekawostki, bo takie coś raczej nie dla mnie. Będę zaglądać, jak sobie radzisz. Powodzenia :)
  • Odpowiedz