Wpis z mikrobloga

W najśmielszych snach nie podejrzewałam nawet, że Mirko jest pełne AŻ TAKIEGO hejtu, AŻ TAKIEJ stulejarni i AŻ TAAAKIEJ obrzydliwej hipokryzji. Tyle tu ludzi w porządku, kosmicznych historii, ciekawostek i śmiesznych obrazków, ale jak widać znajdzie się banda idiotów, która jak woda na młyn będzie nakręcać spiralę nienawiści, zaginać prawidła świata i #!$%@?ć logikę.

Nie spodziewałam się, że obrzydliwe zachowanie robotników względem kobiet jest sprawą dyskusyjną. Oczywiście bez generalizowania, jednakże stereotypy nie biorą się z bajania i baśni, a z życia. Robotnicy zachowują się po chamsku i myślę, że prawie każda kobieta w swoim życiu musiała się zawstydzić, poczuć niekomfortowo i nieprzyjemnie słysząc sprośne słówka, albo wstydliwe wyrazy z ust wąsatych mężczyzn w wieku swojego taty albo dziadka. I chyba każda zastanowiła się czemu to do cholery służy? Bo ani nie sprawia, że dzień jest milszy, ani nie brzmi jak komplement ani tak naprawdę nie wiadomo jak się zachować czy co odpowiedzieć. Po co właściwie ci panowie to robią? Bo moim zdaniem ku wzajemnej uciesze, że dziewczę się zawstydziło, a samiec alfa w stadzie podkreślił przed kolegami jak to potrafi, hehe, soczyście zażartować.

I co??? I nagle się okazuje, że kobiety, które nie przepadają za takimi sytuacjami to „księżniczki” i srają wyżej niż dupę mają! I że ciężka praca tłumaczy Januszów z nieokrzesania i niejednokrotnie zezwierzęcenia (gwizdy, szczeki i inne badziewie).

A może Mirki teraz będą dyktować o co można mieć #boldupy a o co nie? Bo jak się napisze o zaczepnym robotniku to jest szukanie atencji, ale jak się wyśmiewa Polską cebulę to już nie?

A co chłopaki jakby ktoś przy was tak do waszej matki, siostry, albo córki przygentlemanił, i z półotwartą paszczą zawiadomił, że ma SUPER PIERSIĄTKA? Albo w ramach zachwytu nad urodą zacmokał, zagwizdał, wyrecytował sprośny wierszyk… a właściwie to po cóż się ograniczać – klepnął w zgrabny tyłek!? Zapewne byście przyklasnęli i przybili pionę takiemu panu w kombinezonie? Przecież jak to tak nie docenić wysublimowanego komplementu od pana robotnika w pracy!?

Przykro mi za was, za wasze matki, siostry, córki i przyszłe dziewczyny, które w was powinny szukać oparcia w takich sytuacjach… nie ma to jak internetowe lincze na #rozowepaski. Bo one takie nielogiczne. Pieprzona banda hipokrytów.

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #gownoburza #hipokryzja
  • 142
Nie można już wymagać od ludzi zamknięcia mordy i zajęcia się swoją robotą, a nie komentowania wyglądu przechodzących ludzi w sposób, jakby nie patrzeć, prymitywny?


@Abaddon84: jasne, że można. Tak samo jak można wymagać, by wszyscy chodzili do pracy i płacili podatki, nie mordowali się wzajemnie i nie jedli hamburgerów bo niezdrowe.

Tak samo jak można na mirko ponarzekać i nic w tym złego nie ma.
Ale jakby tak robić problem
@space_shape: po tym co napisalas myslalem, ze ktorys Cie co najmniej chwycil za kolano... Konskie zaloty nie sa niczym nowym/dziwnym/egzotycznym i chyba faktycznie troche #boldupy... Rozumiem gdyby Cie zaczepil na klatce "ej Karyna, cho, pokaze Ci Bena" to byloby to wstretne... Ale takie komentarze? To sa z reguly prosci ludzi i prostackie bywaja ich rozrywki, traktowanie ich jako podludzi tylko dlatego, ze nie mial ich kto wychowac jest slabe.
@neo_vir: Lel. Żenadłem z takiej logiki. A większość mirków zarzuca jej brak różowypaskom.

A jak to jest z tymi muslimami, którzy SĄ PROSTYMI LUDŹMI Z PROSTYMI ZAGRYWKAMI I NIE MOŻNA ICH NAZYWAĆ PODLUDŹMI TYLKO DLATEGO, ŻE NIKT ICH NIE WYCHOWAŁ? Trzeba tępić takie zachowania i również gardzę buractwem roboli drących japy i gwiżdżących na przechodzące kobiety.
@space_shape: mialbym #!$%@? bo to nie bylo do Ciebie... To byl tekst Mietka do Strefana... Popatrzylbym z politowaniem i eta wsio. Czekej... Penis-penisek, piersiatka... Masz kompleks malych cyckow i to acie tak obruszylo?
@Asterling: w zaden sposob. Tak jak napisalem - nie bronie Mietkow, Stefanow czy Januszy. Zwracam uwage, ze oni zyja jakby na innej planecie i juz... Robienie afery nic nie zmieni.
nie bycie podmiotem czyichś prymitywnych odzywek w przestrzeni publicznej nie wydaje mi się żadnym piedestałem lecz elementarną cechą kultury jakiej należy od ludzi wymagać w cywilizowanym społeczeństwie.


@Ornament: gdyby nie bylo piedestalu to nie byloby szoku jaki zostal wywolany, ze az trafil na mirko i wrecz odbija sie echem w kolejnej dyskusji. Nie o tresc chodzi, ale o sam fakt, ze ktos odważył się, prymitywnie bo prymitywnie, odezwać.
Wiesz, może to
@neo_vir: Afery nie byłoby, gdyby nie komentarze jebiące dziewczynę za to, że odważyła się potępić na mirko takie zachowanie wobec jej osoby. Czytałeś co tam niektórzy wypisywali? Szok, że nie kazali jej dziękować za te 'komplementy'.
A jeśli chodzi o muslimów to uderzam w najprostszy schemat wykopka nie lubiącego muslimów, hejtującego ich traktowanie kobiet. A jednocześnie hipokryzję, gdzie sami chcieliby tak kobiety traktować.
@space_shape: no wlasnie nie mam za bardzo kompleksow, na poziomie przecietnego czlowieka jestem dosyc pewny siebie.

Znam ja troche rakich majstrow i z reguly to sa ludzie, ktorzy klada uszy po sobie jak im odszczekniesz, wiec moze w tym kierunku trzeba bylo zamiast plakac na mirko i szukac atencji u mirkomacho. Mietek czy Zbyszek nie chcial Cie skrzywdzic, jest po prostu nieokrzesanym wiesniakiem... Zapewniam Cie, jest ogromne prawdopodobienstwo, ze gdybys zwrocila
@Abaddon84: przepraszam, tak jak napisalem nie czytalem wczesniej watku i odnosze sie do tego co widze tutaj... Po prosty wychowywalem sie w sasiedztwie takich ludzi, bo pracowali u mojego ojca i wiem jak to wyglada. Porownanie do muslimow jest imo nie trafione, nie wyzywali nikogo od #!$%@?, nikogo nie bili tylko sobie porechotali... Wystarczy zwrocic im uwage i juz.
W najśmielszych snach nie podejrzewałam nawet, że Mirko jest pełne AŻ TAKIEGO hejtu, AŻ TAKIEJ stulejarni i AŻ TAAAKIEJ obrzydliwej hipokryzji


@space_shape: Myślałaś, że wszyscy tutaj są mili i rozsądni? Serio aż tak bardzo Cię dziwi, że w tak dużej społeczności spotkałaś się z takimi poglądami?