Wpis z mikrobloga

Jak to jest z #windows10 i #windowsphone? Mamy napisaną apkę na #android #citify : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.citify
Dużo osób pyta o WP, kiedy będzie aplikacja, więc postanowiliśmy wypuścić ją szybciej, niż na iOS (który jest mniej popularny niż WP w Polsce).
Zastanawia nas tylko, czy pisać na W8.1 czy czekać do W10? Nie orientuje się za bardzo w temacie, więc wybaczcie jeżeli to pytanie jest głupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 24
@mdfk: jeśli masz dostęp do telefonu z WP10 to możesz przetestować jak działa Twoja appka na nim już teraz. Na wpworld.pl znajdziejsz instrukcję jak instalować appki z andoida na WP. Jesli nie korzystasz z usług google play w swojej aplikacji to ruszy na 90%.
@wypokowy_hazardzista: nie wiem, na razie to tylko plany i jeszcze nie wiemy jak to zaimplementujemy. Zresztą mają one być na tyle przyjazne i dopasowane, że raczej nie będzie potrzeby ich wywalać. Nie chcemy robić agresywnych kolorowych małych banerków, czy dużych na cały ekran. To ma być dopasowana reklama, która będzie dawać takie info, jakie użytkownik chce.
@mdfk: Jeśli zdecydujesz się jednak pisać osobną aplikację to możesz pisać już teraz pod WP8. Appki z WP8 działają na W10M, a premiera nowej wersji systemu za 2-3 miesiące, więc zanim Twoi użytkownicy będą mieli aktualny system to minie trochę czasu.
@wypokowy_hazardzista: Ja sam używam AdBlocka (na web), ale to dlatego, że aktualne reklamy są agresywne i utrudniają korzystanie ze stron WWW. Nie jestem hipokrytą, nie mam zamiaru wprowadzać tego w swoich produktach ;).

@wajdzik: Gadałem z kumplem od WP i mówi, że fajniej jest od razu na W10 bo jest parę kontrolek niedostępnych na W8.1, z których warto skorzystać. Na WP chyba dość szybko aktuallizację dadzą? Nie jak z Andkiem?
@mdfk: aktualizacja ma wyjść falami. Prawdopodobnie we wrześniu pojawią się pierwsze modele z fabrycznym w10. Październik/listopad pójdzie aktualizacja dla modeli z serii x3x i x4x, a do lutego cała reszta. To oczywiście spekulacja to co piszę ;] oparta na poprzednich updatach i przeciekach które były do tej pory. Pytanie co dokładnie robi Twoja appka i czego będzie potrzebować. Mi to wygląda na klienta mikrobloga więc raczej większość rzeczy będzie szło uzyskać
@wajdzik: Dzięki za info. Z tego co się orientowałem, to jedynie problem jest z Google Play Services a tych za dużo nie ma w aplikacji.
Nie jest to klient mikrobloga, ale funkcjonalność w pewnym stopniu zbliżona.
@mdfk: nie miałem na myśli wykopowego mirko, ale mikroblog w sensie ogolnym - blip, twitter i mirko to wszsytko mikroblogi ;]

Jak mi się wieczorem będzie nudzić to może przetestuje Twoją appke na W10, ale musiałbyś mi plik APK wysłać.
@mdfk: radzę robić od razu aplikację zgodną z UWP (Universal Windows Platform) i wtedy taką apkę odpali się i na Windowsie 10 (laptopy, PC) i na Windows 10 Mobile (wszystkie Lumie dostaną update z wersji 8.1), a później nawet na XBox One (aktualizacja konsol będzie na jesieni), ponoć w grę wchodzą też google HoloLens, ale na to trochę za wcześnie ;)

https://dev.windows.com/en-us/windows-apps

https://msdn.microsoft.com/library/windows/apps/dn894631.aspx

Wołam @konradkal: który robi apkę do Wykopu