Wpis z mikrobloga

359 021 - 202 = 358 819

Pobudka po piątej, szybkie zębów szorowanie i wciskanie się w gejciuchy. Chwilę przed szóstą ruszyłem, chyba wiadomo dlaczego tak wcześnie. W mieście było 28 stopni, ale po wjechaniu na wioski temperatura spadła do jakże przyjemnych 22. Cel był prosty, śniadanie we Wrocławiu. Cel udało się zrealizować po 2,5 godzinie, wpadło skromne śniadanie ;) Do tej pory zatrzymywałem się na Brzegu i jechałem, albo do Grodkowa, do Namysłowa, albo zawracałem do Opola. To był błąd, albowiem drogą do Wrocławia jedzie się bardzo przyjemnie, szosa szybka i prosta, a także w miarę porządna. Co do Wrocławia, kiedyś mieszkałem w nim przez dwa lata, przed pięcioma laty wróciłem jednak do rodzinnego Opola. Muszę powiedzieć, że przez ten czas centrum baaardzo się zmieniło.
Powrót bez historii, bo temperatura powyżej 40 stopni (maks. 43) nawet nie przeszkadzała. Tuż przed Opolem postój na gazpacho, które może najlepsze w życiu nie było, ale swoje zadanie spełniło. Miałem w planach jeszcze pyknięcie ustawki treningowej, po dojechaniu na zbiórkę nastąpił cud. Lunęło, poszła piękna pompa z nieba, temperatura momentalnie spadła 35 st. C. . Na horyzoncie widać było kolejne opady, zatem nastąpił odwrót. Na liczniku 176 km, żal było nie dokręcić do 200. Dobiłem snując się po mieście.
Wyszła całkiem wysoka średnia jak na taki dystans, a byłaby jeszcze wyższa gdyby nie przejazdy przez Wrocław i Opole. Z samej 'trasy' powyżej 33 km/h, czyli z nogami wszystko dobrze.
We wtorek niepostrzeżenie pękło 9 tysięcy w tym roku, obecnie jest ich 9,5. W przyszłym tygodniu pęknie 10, o 1,5 miesiąca wcześniej niż przez rokiem. Niech zatem będzie nowy cel na ten rok: 15 tysięcy.

#fixienaszosie #szosa #100km #200km #rowerowyrownik #pokaznogi
fixie - 359 021 - 202 = 358 819

Pobudka po piątej, szybkie zębów szorowanie i wcis...

źródło: comment_wdypDCTvrv0RFkzTc4XkKnCYCvlbPLlj.jpg

Pobierz
  • 12
@fixie: jeszcze jedno pytanie dot. butów: czy masz spory luz przy palcach stopy? mierzylem dzisiaj i nie bardzo dało się najmniejszym rzepem zlikwidować luz palców, a sama konstrukcja zaczynała się już marszczyć. na długość były ok, a sztywność super.