Wpis z mikrobloga

Kiedyś dawno temu, zanim Polska zajarała się Wowem, grało się w takie MMO-RPG - Helbreath.
Czy ktoś tutaj grał na serwerze HBPolska? Część ludzi, których znałem - wirtualnie - i z którymi grałem całkiem sporo mnie nauczyła - wtedy byłem takim małym niedorozwiniętym gimbem.

Losy serwera potoczyły się śmiesznie, bo hostował go gość o nicku "lostar", który pracował wtedy zdaje się w Gdańskim Łączpolu(Mieliśmy marzenia, żeby mieć takie łącze jak tam - z zewnętrznym, stałym adresem IP i łącze synchroniczne up/down 10 MB/s). Serwer hostował w firmie po cichaczu. Legenda głosi, że pewien "zły" gamemaster - "Lyx", znany też na ircu jako "lupus", uprzejmie doniósł odpowiednim osobom o poczynaniach wcześniej wspomnianego "lostara" - jakiś konflik interesów, albo coś w tym stylu - i serwer został zamknięty. Byly podejmowane próby reaktywacji serwera, ale kończyły się niepowodzeniem. HBPoland, HBMoongate, HBPolska znowu... ale to nie było to samo.

Bardzo miło wspominam 4 graczy, reszty nie za bardzo pamiętam
- KnOpErSs
- Tubita
- On
- dzodzo

był też jeszcze jeden, który złożył mi najzabawniejsze życzenia urodzinowe ever.

I był też mistrz programełe "drajwer" - napisał własny serwer HBTest, ZMH - "Zestaw Małego Hakera" - narzędzie, którym hakowało się niezabezpieczone gównoserwery.
Co do ZMH to ów "drajwer" wykorzystał możliwość rozpraszania instancji serwera(serwer logowania, serwer główny, serwer mapy1, ..., serwermapyN) i podpinał się ze swoją instancją serwera mapy, na której przyznawał sobie uprawnienia gamemastera... No i można było szaleć, tworząc sobie przedmioty i psując rozgrywkę innym graczom :D

Ciekaw jestem co się stało z tymi ludźmi, co robią teraz.

Wołam:
@skj, bo grał ze mną ;)
@zergqq2, @Camel665, @arkadikuss - bo udzielalu się pod tagiem #helbreath

Oznaczam tagami z różnych gier bo w różne strony się ludzie rozeszli :)
#gry #mmorpg #helbreath #worldofwarcraft #worldoftanks #tibia #csgo #nostalgia #gimbynieznajo #coolstory

No i ostatecznie #programowanie - może haker Drajwer tu przebywa? :)
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Garet_: O ja, no takiego miłego wołania to się nie spodziewałem ;) Ja wciąż czekam na serwer a'la HB Polska (ten stary). I siedzę w Gamingu, poniekąd (udział w powstawaniu modów do Gothica, Machinimy, Voice Acting do gier [np. Gloria Victis - polskie powstające MMO]). Sam zresztą ja jednym z serwerów byłem GM (tym ostatnim ;) Ale to było parę lat temu, więc nie pamiętam, czy to Polska, czy Poland).

Aferę z Drajwerem pamiętam, chociaż mnie bezpośrednio akurat nie dotyczyła. Z graczy których wymieniłeś - Knopersa wspominam też miło, chociaż był strasznie pyskaty. On - o, na nim to chciałem się wzbogacić. Chodziłem z nim na WW - darmowe zerki i para w zamian za dropy. Przez miesiąc z nim biegałem - i kompletnie nic nie spadło. Ach, te czasy pięknego dropa w HB Polska 2.2 :)

Na polskich serwerach miałem niezłe szczęście do GBH - wypadł mi na HB Poland i na HB Polska 2. Na tym drugim poleciał też psn bh: Psn 60 hp 70. Pikne to było ;) Ten fejm wśród 120 graczy
  • Odpowiedz
@Garet_: ja na hbpolska grałem magiem Lucy w Elven i wojem Verhan który był bodajże PL rajderem w ardesen ( miał z ~85vita co też powodowało ból dupki u niektórych ^^)
na innych serwach grałem też pod nickami Mistrz i Saint
w gildiach byłem w 6 różnych, z tych co bardziej pamiętam było to Attero Dominatus, Red Army i Innames (w którym było ze 20 osób, kupiłem domenę innames.pl, postawiłem forum,a później po skończeniu z HB przekształciłem ją w serwer MC, który odniósł jako taki sukces jako, że był prawdopodobnie jednym z pierwszym tak dużych serwerów MC w Polsce (~80k zarejestrowanych userów)

Ze śmiesznych akcji pamiętam jak któraś z większych i bardziej znanych gildi rozkminiła, że mając 200CHAR, można kupować taniej a sprzedawać drożej w sklepach w mieście ( ͡
  • Odpowiedz
@arkadikuss: @zergqq2: @arkadikuss: Kojarzę Was panocki po nickach, wasze gildie również :)

@arkadikuss - Draft prowadził chyba hbpolska reedycję - po tym jak się rozleciało HBPoland - on też był programełe i dłubał w kodzie źródłowym serwera. Całkiem sporo tam chyba wyczarował. Bo wprowadził maks fps zdaje się 100? I inne jakieś kosmiczne rzeczy.

Też siedziałem w Elvine - miałem taki sam nick na jak na wykopku, tyle, że bez podłogi ;)
Z tą charyzmą niezłe jaja były, kilka osób
  • Odpowiedz
@mleko321: tak jeszcze za czasów wersji 2.2 udało mi się dobić 140 i biegać z GBH, za czasów 3.51 już tak różowo nie było i trzebabyło biegać z BH :<

@galano: Nie pamiętam, ale to pewnie dlatego z RD to była areska gildia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cychuHBPL: dajcie więcej info. Jaka konfiguracja exp/ek rate, szacowana liczba graczy, zespół, na co będzie nastawiona rozgrywka, jakie macie plany rozwoju serwera. Osobiście dla mnie exp ratę będzie jednym z głównych czynników skłaniających mnie do gry. Bardzo lubię pvp a nie uśmiecha mi się wbijać lvli na mnożniku <= 1. Na stronie na fb najlepiej przypnijcie, żeby nikt nie musiał bardzo szukać. Inicjatywa ciekawa i godna uwagi. Trzymam kciuki :)
  • Odpowiedz