Wpis z mikrobloga

Według logowań do mojego konta według microsoftu - Lumia zwiedza aktualnie Warszawę.
Nie wiem na ile to dokładne, ale w przypadku mojego urządzenia dokładność to jakieś 100m, a Lumia na gigancie miała już 2 pomiary z tego samego miejsca.
Niestety na Warszawie się nie znam, ale podejrzanie mi wygląda fakt, że punkt znajduje się niedaleko tak sławnych ulic jak Al. Jerozolimskie, Nowy Świat i Bracka (choć ta to chyba z Krakowa).
W każdym wychodzi na to, że Lumia jest szczęśliwsza beze mnie, bo do Wawy wziąłem ją tylko raz.
#lumiauburaka
g.....d - Według logowań do mojego konta według microsoftu - Lumia zwiedza aktualnie ...

źródło: comment_wUYmarAtYYtsFhQKAdJBEf77lIunhNcC.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@gwynebleid: Kolego, piszesz że typ dodaje nowe numery telefon, jest taki trik na fb - wchodzisz w tryb incognito i starasz się 3 razy zalogować na ten numer telefon (o ile jest w jakiś sposób powiązany z kontem), po 3 nieudanych próbach wyskakuje informacja o tym na kogo próbowałeś się zalogować (imię, nazwisko oraz miniaturka). Może to Ci jakoś pomoże w odzyskaniu telefonu. Powodzenia!
  • Odpowiedz
Tylko koleś jeszcze nie opanował chyba ich poprawnego dodawania, więc na razie są tylko nazwy.


@gwynebleid: Jak nie chcesz tutaj to pm mi te nazwy jak chcesz.. Może coś wypłynie..
  • Odpowiedz
@gluchy987: zdajesz sobie sprawę, że może to być niemożliwe do udowodnienia nieumyślne paserstwo, za które nie grozi żadna kara? jest coś takiego jak domniemanie niewinności i lepiej nie rzucać słów na wiatr..
  • Odpowiedz
@DejwiD: Zdajesz sobie sprawę, że kupienie telefonu bez pudełka i papierów, z zalogowanym kontem jest już trochę podejrzane?
a swoją drogą, mimo, że to akurat bezsensowne, to za nieumyślne paserstwo też grozi kara, o ile nie ma okoliczności łagodzących
  • Odpowiedz
@chrzanu180: pudełko może mieć z bonusową naklejką :) umowę również może mieć, a tych kont to nie ogarnia pewnie z 90% spoleczenstwa.. za udowodnione nieumyslne paserstwo grozi kara.
  • Odpowiedz
@Saute: dobrze zabezpieczonego to w sumie nawet nie użyjesz inaczej niż przycisk do papieru, a tak dostaniesz znaleźne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DejwiD:

niemożliwe do udowodnienia nieumyślne paserstwo, za które nie grozi żadna kara


Za kupowanie sprzętu bez papierów? Tylko idiota zrobiłby coś takiego "nieumyślnie".
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka: zglosic przywlaszczenie mozesz po 2 tygodniach od zdarzenia, do tego czasu znalazca ma czas na szukanie wlasciciela (ale nie musi tego robic przez 13 dni, ba, jego zachowanie moze wskazywac ze nie zamierza tego zrobic przez te dni, byleby 14 oddal). Mialem sprawe z przywlaszczeniem mojego telefonu, bylem na komisariatach pare razy, wiem jak to wyglada
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka: @noekid:

zglosic przywlaszczenie mozesz po 2 tygodniach od zdarzenia, do tego czasu znalazca ma czas na szukanie wlasciciela


Nie ma takiego wymogu. Tj. zgłosić możesz kradzież czy przywłaszczenie w zasadzie od razu. Jeno ewentualna odpowiedzialność za przywłaszczenie może nie być poniesiona jeżeli znalazca poczynił jakieś kroki do ustalenia właściciela. Zresztą powinien on oddać dość prędko telefon do biura rzeczy znalezionych.

Jeżeli będzie się starał to ma prawo do wystąpienia
  • Odpowiedz
@gwynebleid: Jak testowałem takie lokalizacje w mojej starej xperii t3, to dokładność była można powiedzieć że do metra ( ͡° ͜ʖ ͡°) Punkcik zaznaczyło na moim domu, dokładnie tam gdzie siedziałem :)
  • Odpowiedz