Wpis z mikrobloga

Według logowań do mojego konta według microsoftu - Lumia zwiedza aktualnie Warszawę.
Nie wiem na ile to dokładne, ale w przypadku mojego urządzenia dokładność to jakieś 100m, a Lumia na gigancie miała już 2 pomiary z tego samego miejsca.
Niestety na Warszawie się nie znam, ale podejrzanie mi wygląda fakt, że punkt znajduje się niedaleko tak sławnych ulic jak Al. Jerozolimskie, Nowy Świat i Bracka (choć ta to chyba z Krakowa).
W każdym wychodzi na to, że Lumia jest szczęśliwsza beze mnie, bo do Wawy wziąłem ją tylko raz.
#lumiauburaka
g.....d - Według logowań do mojego konta według microsoftu - Lumia zwiedza aktualnie ...

źródło: comment_wUYmarAtYYtsFhQKAdJBEf77lIunhNcC.jpg

Pobierz
  • 54
@Maciek92: Z tego co pisał, to już ma jego adres zamieszkania mniej więcej, policja by już szybko ustaliła dokładne miejsce.
@Saute: Wystarczyłoby nie być technologicznie wykluczonym burakiem ;) Żeby nie wiedzieć o łatwości, z jaką można namierzyć czyiś telefon to trzeba być wyjątkowo nieogarniętym.
@gwynebleid: Prawdziwa dokładność zależy od tego, czy złodziej ma lokalizację określoną przez sieć komórkową/sieć WI-FI/GPS. Z tego, co widać na zdjęciu, to kropka jest zaznaczona na ulicy, a więc złodziej mógł korzystać z GPS'a. Moim zdaniem prawdziwa dokładność wynosi do 10 metrów, ponieważ w mieście jest więcej źródeł sygnału, co ułatwia namierzenie złodzieja. Oby Ci się udało odzyskać telefon Mirku! ;)