Wpis z mikrobloga

@flagam: Tak, dostaniesz wersję Home. To i tak znacznie lepsza sytuacja niż tą którą mam na Surface z RT gdzie po prostu dostanę update 'jakiś' we wrześniu i tyle :P Dla mnie ten tablet to i tak klient poczty i przeglądarka więc kto wie czy się nie wstrzymam jeśli się okaże ze np. klient poczty też będzie zaktualizowany do tego nowego syfnego :/

Na lapku przesiadłem się na Mailbird // Outlook
@flagam: Zwyczajnie czekaj na powiadomienie o aktualizacji :) Tylko musisz mieć je włączone! Jeśli nie zgłaszałeś się w tym programie rezerwacji instalacji w pierwszej turze to może to czekanie zająć trochę więcej czasu. Nawet do paru tygodni. Ale myślę, że jeśli tablet jest np. sporo używany to aktualizację dostanie dość szybko.
@Saeglopur: A jak ręcznie wymusić? Ja na laptopie robiłem ręcznie, ponieważ przez Windows Update wyskakiwał kod błędu. Dopiero po pobraniu narzędzia aktualizacyjnego od Microsoftu rozwiązał problemy.
@flagam: Kod błędu pewnie wyskakiwał przez to że wymuszałeś wcześniej komendą w CMD. Unikałbym tego, nie bez powodu MS sam jakoś tym zarządza. Zwłaszcza w wersji Bing nie wymuszałbym, może muszą coś tam jeszcze dopracować tak jak w RT.
@flagam: fabrycznie był w8 with bing, pobralem ten programik od MS do aktualizacji, przez niego pobralem iso w10 home 32bit. zamontowalem i dałem aktualizacje.pół godzinki i gotowe :)
@malamute: Ok, już się upadkiem z tym i właśnie ruszyła procedura aktualizacji (jest obecnie na niebieskim ekranie w środowisku Windows 8.1). Czekam jak się zrestartuje. Miałem małe problemy z pamięcią, aby pozwolił na aktualizację. Po uaktualnianiu mam zamiar robić czystą instalację z bootowanego pendrive.
@malamute: Słuchaj, zrobiła się aktualizacja, ale jak mam teraz zrobić pełna czystą instalację? Chcę się pozbyć partycji recovery od producenta i powiększyć o 3 GB partycję systemową.
@flagam: to juz pytanie nie do mnie, ale chyba mozna zbootowac tablet z usb? jakis tryb serwisowy czy co.. ja tez myslalem o tym, ale uznalem ze lepiej zostawic, cos sie pokaszani i zostanie cegla :)
@malamute: Udało mi się ustalić jak to zrobić, a więc:

1. Przyszykować sobie bootowalny pendrive
2. Naładować do pełna baterię, ponieważ należy bezpośrednio do tableta podłączyć pendrive i myszkę (zalecam użyć specjalnego huba do tableta)
3. I teraz: ustawienia - aktualizacje i odzyskiwanie - odzyskanie - opcje zaawansowane i tam poszukaj opcji użyj urządzenia CD/USB. I tutaj wybierz ikonę odpowiedzialną za bootowanie USB.
4. I teraz powinien uruchomić się bootowalny instalator.