Wpis z mikrobloga

@duckar: Przerobiona ilustracja jest tak samo zła jak ta poprzednia. Chyba nie twierdzisz, że Polacy podczas IIWŚ walczyli dla jednego z wyżej wymienionych powodów? Niektórzy walczą o wpływy a inni o przetrwanie.
  • Odpowiedz
@Mr_Er: Ale faktem jest, że z ich walki i tak nic nie wniknęło. Decyzje zapadły gdzieś indziej. Czyli byli tylko marionetkami. Czyli jednak obrazek nr dwa. Tak to widzę.
  • Odpowiedz
@duckar: To Twoje zdanie, szanuję. Mimo to uważam, że walczyli o lepsze jutro a rząd polski nie wysługiwał się nimi w celu innym niż obrona narodu/ przywrócenie niepodległości. Tak więc wg mnie ilustracja nr 1 jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@DerpVEVO: Lewactwo, tak samo jak bezmyślnie kopiuje kompleksy zachodu wobec murzynów, imigrantów i kobiet (które zachód ma z powodu niewolnictwa, kolonii i traktowania kobiet) tak samo bezmyślnie powiela zachodnią lewacką anty-patriotyczną propagandę. Nie zdawałem sobie sprawy, że Żołnierze Wyklęci, Powstańcy Warszawscy i Wojsko Polskie bili się o ropę dla bankierów.

#bekazlewactwa
  • Odpowiedz
@nick-smith: skoro już masz zamiar traktować ten obrazek dosłownie, to napisz od razu że "nie zdawałem sobie sprawy że żołnierze walczą o trzymanie na plecach pół naftowych i stanie w morzu krwi na białym tle"; odsyłam do komentarza @duckar który powinien ci rozjaśnić o co chodzi
  • Odpowiedz
@DerpVEVO: @duckar: Istotne jest o co walczyli Ci ludzie, a walczyli w obronie swoich rodzin i swojego kraju. Nie potraficie odróżnić agresji od wojny obronnej? Akurat w przypadku Polski ten obrazek z oryginalnym tekstem jest wyjątkowo trafny.
  • Odpowiedz
@DerpVEVO: jak gdzieś widzę tych tajemniczych bankierów to kisnę niesamowicie XD "Huurrr bankierzy pożyczajo pieniendze na procent DUUR! A jak ktoś nie spłaca to dom mu zabierajo! Rozumiecie? Dach nad głowo! Majo pożyczać bez procentu!"
  • Odpowiedz
a walczyli w obronie swoich rodzin i swojego kraju.


@nick-smith: I co? Co z tego wynikło? Kto ostatecznie rozdał karty? Czy ich walka miała sens? Gdzie byli podczas Jałty? Na wszystkich frontach II WŚ byli tylko pionkami. Nie wiedząc oczywiście o tym. Ale jednak, z historycznego punktu widzenia tak jest.
  • Odpowiedz
@duckar: Rozmawiamy w kontekście powyższego obrazka, a dokładniej to jego oryginalnej i przerobionej wersji. Potrafisz to zrozumieć i połączyć te dwa aspekty? Oryginalny przekaz był dość trafny, ten przerobiony w przypadku Polski pasuje, jak pięść do nosa.
Nie mam ochoty wchodzić teraz w dyskusje na temat sensowności walki z najeźdźcą, zwłaszcza z kimś, kto zdaje się ignorować perspektywę historyczną i bazować swoją ocenę na pewności wstecznej.
  • Odpowiedz
@DerpVEVO: ironiczne, tag "bekazprawakow" a tymczasem na obrazku "dont be a pawn to banker (żydzi), arms dealers (żydzi) and oil producers (ŻYDZI).

Co za antysemitcki obrazek.
  • Odpowiedz