Wpis z mikrobloga

Co powiecie na AMA osobą ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera, z jednym z naszych najlepszych studentów i przez wiele osób ta osoba jest uważana za osobę genialną? Po wczorajszej rozmowie na wydziale myślę że można by coś takiego zorganizować. #ama #wykop #autyzm #zdrowie #medycyna #oswiadczenie #pytanie #ciekawostki

Nie gwarantuję że uda mi się przekonać.
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Napisała że się może zgodzić ale pod warunkiem że nie będzie musiała odpowiadać na pytania, które mogą ją zidentyfikować

@fiziaa: Czyli w zasadzie żadne. :P Przez 2000 komentarzy pewnie ujawniłaś w jakim mieście mieszkasz, z tym łatwo znaleźć uniwersytet. Twój wiek jest znany, specjalizacja lekarska też, lista pracowników instytutu zwykle też. Z tym bardzo łatwo zidentyfikować poprawnie instytut, doktorantów pewnie jest tam kilkunastu, a odpowiedzi pozwolą każdemu odpowiednio zdeterminowanemu zidentyfikować tę osobę.

w ogóle osoby z zespołem Aspergera czy autyzmem wydają się niezwykłe. Do tego jest to schorzenie dość rzadkie - ta osoba, która poprzednio robiła AMA raczej Aspergera nie miała.

Nie jest to
  • Odpowiedz
@fiziaa: "Pod pięćdziesiątkę". Czyli masz pomiędzy 45 i 50 lat. NIL po coś udostępnia indeks lekarzy.
Naprawdę, gdyby komuś bardzo zależało - znajdzie wszystkich onkologów-kobiety w tym wieku, poszuka założycieli firm o tym samym nazwisku i Cię znajdzie.

(mam adiunkturę i prywatną praktykę)

To
  • Odpowiedz
@fiziaa:

Na razie jeszcze nikt mnie nie znalazł.

Głównym powodem jest to, że nikomu się nie chce. Przeszukiwanie bazy lekarzy jest co najmniej nużące, wątpię, czy komukolwiek by na tym zależało.

nie wiem nie znam się
  • Odpowiedz
@fiziaa: @TaZA: I jeśli chodzi o deanonimizację:

Using public anonymous data from the 1990 census, Latanya Sweeney found that 87 percent of the population in the United States, 216 million of 248 million, could likely be uniquely identified by their five-digit ZIP code, combined with their gender and date of birth.
  • Odpowiedz
@fiziaa: Spoko, juz tyle podalas informacji, ze ktokolwiek, kto tam studiuje, z latwoscia sie domysli o kogo mowa. Wiec to o tym "identyfikowaniu" troszke za pozno.
Jezeli jest na wykopie/mirko jakakolwiek osoba, ktora studiuje na twojej uczelni, to jestem pewien, ze juz cie dawno zidentyfikowali i cisna niesamowita beke z tego, co wypisujesz na mirko, zwlaszcza tych glupot o mundurkach.
  • Odpowiedz
@fiziaa:
Chodziłem do klasy z kolesiem, który też był genialny, szczególnie z geografi. Potrafił narysować z pamięci dokładną mape dowolnego kraju razem z głównymi trasami drogowymi i kolejowymi.
Geniusz jakby nie patrzeć, tylko pół roku przed maturą stwierdził, że dotykając zegarek cofa sie w czasie, potrafił patrzeć się na żarówke przez kilka godzin i trwać w bezruchu, któregoś dnia zaczął mówić wszystkie wyrazy od tyłu.
Ogólnie mu o------o, trzeba pamiętać,
  • Odpowiedz