Wpis z mikrobloga

Mircy. Zachciało mi się pulsometru. Teoretycznie do Stravy i innych Endomondo wystarczy jakiś prosty model na BT i temat zamknięty, ale dowiadywanie się o wartościach z pulsometru ex-post jest trochę bez sensu. No więc pytanie - jak, po taniości, wykombinować sobie na rowerze podgląd tętna? Zegarek z pulsometrem? Jakiś licznik, który się dogada ze stravą lub swoją aplikacją? Może te śmieszne opaski fitness potrafią ze smartfona wydębić informacje o pulsie?

Budżet - mile widziane do 200, powyżej 500 już mniej mile :)

Zrobiłem jakieś wstępne rozeznanie i wychodzi, że Garminy są chwalone (np Edge 520), no ale to może w przyszłości. Gdzieś tam mi przemknęła Sigma RC Move, ale nie jestem pewien czy da rady. Podobnie Mio Alpha 2

Ktoś coś?

#mtb / #rower / #strava / #endomondo / #runkeeper + #pulsometr #pulsometry
  • 14
@TwigTechnology: zobacz sobie polar m400, na poczatek mozesz sobie kupić sama opaskę za 200zł będzie gadała z telefonem po bt, a jak Ci się zachce to dokupisz zegarek, no albo cały komplet od razu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@HCLB @wspodnicynamtb @k0lasz @trace_error @maxPL @grecki

Takie info celem uzupełnienia. Zupełnie przypadkiem trafiłem na projekt Open Source Smart Watch. Projekt świeżutki i aktualnie rozwijany po nocach przez jednego deva z Polszy. Projekt bazuje na chińskim smart zegarku "Weloop Tommy" sprzedawanym u nas jako GoClever Chronos Eco (159 złota).

Tak szczerze to zapowiada się to rewelacyjnie, bo zegarek ma zawsze włączony, podświetlany i czytelny ekran, żre mało baterii i jeżeli dobrze rozumiem
TwigTechnology - @HCLB @wspodnicynamtb @k0lasz @trace_error @maxPL @grecki

Takie i...

źródło: comment_xNMeC9DLx5rCvxjPP9I7BCzzxADGS54u.jpg

Pobierz
@TwigTechnology: Wygląda ciekawie. Tyle tylko, że w dzisiejszych czasach wszystko, co nie ma dobrej platformy z opcją przesyłu danych - padnie. Zobacz jak działa Garmin - koniec treningu i za kilka minut automagicznie trening jest w Stravie i Training Peaks. Jak ogarną API - będzie super!
@grecki: No właśnie to ma działać tak, że sobie jedziesz w stravie/endo na komórce a zegarek jedynie ci pokazuje prędkość, kadencję, hr, powiadomienia kto dzwoni, czy co tam chcesz. Zero platformy, sam "smart" wyświetlacz do rowera.