Wpis z mikrobloga

pytanie do mirków z #warszawa i #trojmiasto jeżdzących między tymi miastami samochodem.
Ostatni raz jechałem na tej trasie około rok temu. Zastanawiam się czy lepiej jechać 7, czy autostradą?
Czy 7mka jest normalnie przejezdna? - wolę jechać dłużej zwykłą trasą, która nie prowokuje mnie do wdepnięcia w gaz, niż autostradą gdzie siłą rzeczy lecę 160-180kmh bo szkoda mi czasu, ale palę też 9l/100 zamiast 6l/100
  • 10
@ripp1337: @martinez98: Dzięki , właśnie chodziło mi o takie aktualne informację, żeby się nie okazało, że jakieś wahadło zatrzyma mnie na 2h. Swoją drogą, raz przeleciałem 7mką w 3,5h, bez większego problemu. Był mały ruch i jechałem równo.
@rlshd: Jedź S7. Aktualnie jedynie przy Ostródzie utrudnienia, ale się nie stoi na wahadłach tylko się jedzie te 50-60 km/h. Zalecisz w 3,5-4 h, spalisz mniej i nie zapłacisz za bramki. Same profity.
@graczznumerempierwszym: ja mam 2l i 136km, jeśli miał bym więcej, liczył bym się też z wyższym spalaniem. tak czy inaczej wiedząc że mogę spalić 6, albo 9, wybieram opcję nr 1. przy 800km robi się już spora różnica (8x3 to już 24l różnicy, czyli licząc po 5zł to już daje 120zł oszczędności + 60zł za przejazd autostradą, to całkiem spoko kolacja, albo wymiana oleju)