Wpis z mikrobloga

akurat używanie świateł w dzień ma dużo sensu


@syn_proboszcza:
- na chłopski rozum ma,
- z inżynierskiego punktu widzenia nie ma (nie te światła - tylko dedykowane mają sens),
- z naukowego nie wiadomo czy jest dobre czy złe bo nikt w polskich warunkach nie przeprowadził rzetelnych badań (mimo wzrostu liczby wypadków po wprowadzeniu obowiązku używania świateł), zagraniczne doświadczenia dowodzą, że zwiększa się ryzyko dla niechronionych uczestników ruchu i
z naukowego nie wiadomo czy jest dobre czy złe bo nikt w polskich warunkach nie przeprowadził rzetelnych badań


@megawatt: do tego nie trzeba żadnego badania. Wystarczy pojechać do kraju gdzie nie ma takiego przepisu i potem odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie pojazdy na drodze były lepiej widoczne. Mieszkałem zarówno w Polsce gdzie trzeba jeździć ze światłami jak i w UK gdzie przepisy są w tym temacie inne (w praktyce w większości
Jak w ogóle można #!$%@?ć, że nie ma różnicy czy na światłach czy nie? xD
Jeden rzut okiem i wiadomo, który samochód jest w ruchu, a który stoi zaparkowany, co jest ważne w mieście.
Już nie mówie o trasie gdzie zazwyczaj patrzymy na kilkaset metrów przed nami.
Pamiętam jeszcze jak nie było tego obowiązku to zawsze na trasie włączałem.

Ale nie, lepiej #!$%@?ć, że wolność i nikt nie będzie mnie zmuszał do
@hesar: To nie jest nauka jak masz opinię jednej osoby. Ja mogę być przekonany o tym, że te samochody ze światłami są lepiej widoczne ale opieram to tylko i wyłącznie na własnym doświadczeniu. Najprawdopodobniej mam rację ale każdy może się mylić, więc jeśli prawdziwość takiego twierdzenia opieramy o subiektywne opinie poszczególnych osób to wypadałoby jednak zebrać takich opinii odpowiednio dużo.
@medevacs: dlatego stosuje się publikacje naukowe żeby ktoś inny mógł potwierdzić lub obalić twoje badania
nawet ścisłe badania naukowe na dużych próbach niekoniecznie podają właściwe dane wynikowe
dlatego waliduje się je w innych środowiskach, w innych opcjach itp itd
równie dobrze mógłby opublikować wyniki swojego badania i pozwolić żebym ja to potwierdził lub wszedł z tobą w dyskurs naukowy :)
@shalom2: autostrady są budowane na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego i jest to jedna z przyczyn opłat.
Nie tylko w Polsce niszczy się nie sprzedaną żywność.