Wpis z mikrobloga

1. Jakie są dostępne zawody, prace, postawy społeczne?
2. Kiedyś poważni mężczyźni zajmowali się narkotykami i praniem pieniędzy. A dzisiaj, czym się zajmują?
3. Cechy, plusy, minusy różnych zawodów i dla kogo są.
4. Jaka praca i zawód dla kogoś o umyśle wysoce analitycznym, ale i kreatywnym, zdolnym, szybko uczącym się? Dla leonarda da vinci 21 wieku.
5. Tak właściwie to jakie są prace w dużym mieście? Próbowałem sprawdzić ogłoszenia ale tam tylko jakiś bełkot, co mimo że znam język angielski to nic nie zrozumiałem. Korporacyjny bełkot który nie pozwala mi zrozumieć kogo szukają w danym ogłoszeniu. Jak mam znaleźć pracę jak nie jestem w stanie zrozumieć ogłoszeń?

#praca #pracbaza #it #polska #hr praca w #eurowizja #oswiadczenie #pytanie #gorzkiezale #kiciochpyta #warszawa #krakow #wroclaw #lodz #januszebiznesu #biznes #programowanie #emigracja
  • 35
@bez_pracy_brak_kolaczy: Troche nie rozumiem twojego pytania. Rozumiem ze szukasz swojego sensu zycia i tego co chcialbys w zyciu robic ? Na wykopie znajdziesz tylko osoby chwalace swoj zawod i zachecajacego cie do danego zawodu. Z racji tego ze jest tu duzo programistow to spodziewaj sie ze ta profesja tutaj czesto padnie.

Najwazniejsze jest pytanie ... co wzbudza twoje zainteresowanie ? Jakie masz pasje ?
Troche nie rozumiem twojego pytania.


@michalfranc: którego? pytań jest aż 5.

Rozumiem ze szukasz swojego sensu zycia i tego co chcialbys w zyciu robic ?


@michalfranc: właściwie to niezupełnie. Mam już co robić, ale to coś ciężko na razie zamienić na pieniądze, więc myśle co by na razie do jakiejś pracy pójść - ale musi być ona dobrze płatna i przyjemna dla mnie.

Na wykopie znajdziesz tylko osoby chwalace swoj
-programowanie (ale czegoś ciekawego co wymaga myślenia i analizy a nie klepania kodu)


@bez_pracy_brak_kolaczy: czyli zakladam ze masz twarde umiejetnosci wymagane w tym zawodzie ?
Sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie :) Zawod ciekawy, wartosciowy, wymagajacy i nigdy nie nudzi. Jak zaczynasz sie nudzic to zmieniasz firme projekt.

Cos ciekawego i wymagjacego to pojecie wzgledne i kazdy bedzie mial inne kryteria. Poza tym programowanie jest zlozonym zagadnieniem z wieloma specjalizacjami. W
czyli zakladam ze masz twarde umiejetnosci wymagane w tym zawodzie ?


@michalfranc: jakie twarde? W sensie znajomość języków programowania, technologii, bibliotek, algorytmów itd? Jeśli tak, to tak.

Sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie :) Zawod ciekawy, wartosciowy, wymagajacy i nigdy nie nudzi. Jak zaczynasz sie nudzic to zmieniasz firme projekt.


@michalfranc: na co zmieniam? 90% ogłoszeń na programistów w polsce poszukuje głupich klepaczy kodu, oni nie szukają dobrych bo takim
A jakieś inne prace IT? Czym się zajmuje analityk, wdrożeniowiec, integrator, sratator, itd? A na czym polega praca np.prezesa? Co trzeba potrafić by być prezesem?


@bez_pracy_brak_kolaczy: Umiejetnosci miekkie, kontakty i wiedza domenowa tzn o co chodzi w danym biznesie.

@michalfranc: gdzie są? Bo jeszcze nie udało mi się znaleźć. Gdzie jest lista tych firm? I dlatego się tak ukrywają zamiast dać się znaleźć? To oni mnie powinni już odnaleźć sami.
Musisz sobie wyrobic marke i kontakty by zalapac sie do takich firm i w ogole wiedziec ze szukaja nowych osob.


@michalfranc: co takiego? To oni szukają pracowników więc to im powinno zależeć by ich znaleźć. Ja i tak wyciągnąłem do nich rękę bo otworzyłem stronę z ogłoszeniami, a oni tam swoje ogłoszenie powinni umieścić. W ten sposób jaki ty opisujesz to oni sobie automatycznie odrzucają 60% dobrych specjalistów którzy nie chcą
@bez_pracy_brak_kolaczy:
jak patrzysz na jakies dziadowskie outsourcy to sie nie dziw ze gowno mozesz znalesc. nie skladaj przez takie strony swoich cv, bo wszyscy tam spamuja.

znajdz jakas firme blisko ciebie, popatrz czy rekrutuje - jak tak to pisz cv pod to.

pewnie jestes w takim przypadku ze dopiero zaczynasz swoja kariere: wiec raczej napewno zaprosza cie na testy rekrutacyjne. tam sie dopiero okaze czy masz "ponadprzecietna inteligencje z analitycznym mysleniem"
@bez_pracy_brak_kolaczy: Ok udam ostatni raz ze nie jestes trollem i odniose sie do twoich wypowiedzi.

@michalfranc: co takiego? To oni szukają pracowników więc to im powinno zależeć by ich znaleźć. Ja i tak wyciągnąłem do nich rękę bo otworzyłem stronę z ogłoszeniami, a oni tam swoje ogłoszenie powinni umieścić. W ten sposób jaki ty opisujesz to oni sobie automatycznie odrzucają 60% dobrych specjalistów którzy nie chcą "budować sobie marki" i
@michalfranc: pozwolę sobie zgodzić z Tobą szczególnie co do ostatniego akapitu. Miałem okazje widzieć jak z fajnego zespołu z wysoką kulturą pracy, zrobił się poziom gimnazjum pod względem kultury osobistej, kultury pracy a także utworzyły się grupki nawzajem się obgadujące. Kiedyś ogładałem wykład chyba Wojtka Seligi i on tam właśnie poruszył kwestie zatrudniania pracowników - http://www.youtube.com/watch?v=zvVkD7huKAE

Co do budowania marki to owszem tak się robi, ale ja jakoś tak nie potrafię.