Wpis z mikrobloga

1. Jakie są dostępne zawody, prace, postawy społeczne?
2. Kiedyś poważni mężczyźni zajmowali się narkotykami i praniem pieniędzy. A dzisiaj, czym się zajmują?
3. Cechy, plusy, minusy różnych zawodów i dla kogo są.
4. Jaka praca i zawód dla kogoś o umyśle wysoce analitycznym, ale i kreatywnym, zdolnym, szybko uczącym się? Dla leonarda da vinci 21 wieku.
5. Tak właściwie to jakie są prace w dużym mieście? Próbowałem sprawdzić ogłoszenia ale tam tylko jakiś bełkot, co mimo że znam język angielski to nic nie zrozumiałem. Korporacyjny bełkot który nie pozwala mi zrozumieć kogo szukają w danym ogłoszeniu. Jak mam znaleźć pracę jak nie jestem w stanie zrozumieć ogłoszeń?

#praca #pracbaza #it #polska #hr praca w #eurowizja #oswiadczenie #pytanie #gorzkiezale #kiciochpyta #warszawa #krakow #wroclaw #lodz #januszebiznesu #biznes #programowanie #emigracja
  • 35
jak patrzysz na jakies dziadowskie outsourcy to sie nie dziw ze gowno mozesz znalesc.


@jedzbudynie: ja po prostu otworzyłem stronę z ogłoszeniami którą wykopki uznają za renomowaną, i kilka typowych ogłoszeń. W takim razie gdzie mam patrzeć i na jakie ogłoszenia?

nie skladaj przez takie strony swoich cv, bo wszyscy tam spamuja.


@jedzbudynie: to przez co składać CV? Kto spamuje, pracodawcy (ogłoszeniodawcy) czy aplikanci? A może jedno i drugie...

znajdz
@bez_pracy_brak_kolaczy: > przecież to właśnie takie dynamiczne piwka z fejsbuka zbierają się w takie grupki. A mimo to HRowcy (którzy są takimi ludźmi) i ludzie pokroju @michalfranc wolą zatrudniać właśnie takich ludzi...

Co do grupek, to o ile się nawzajem nie obgadują to nie mam nic przeciwko. BTW nie wiem czemu tak krytykujesz @michalfranc. Chyba nie za bardzo rozumiesz o co chodzi w pracy zespołowej. Praca zespołowa to nie piwka,
@bez_pracy_brak_kolaczy: 1. dziadowskie strony to takie do ktorych kazdy debil ma dostep: gumtree pracuj itp itd. bardzo latwo znalesc ogloszenie ktore cie interesuje w miejscu docelowym: czyli strony stricte firmowe
2. wyzej
3.jak jestes dobry to mozesz aplikowac wszedzie. tylko pamietaj ze w korpo bardziej liczy sie system i ludzie z ktorymi pracujesz. jak sie uwazasz za geniusza to rob wlasny startup i rob swoje - troche pokory
4. testy rekrutacyjne
fakt ze nazywasz mnie smiecie. w momencie kiedy poswiecam moj czas na rozmowe z toba dyskwalifikuje cie na starcie.


@michalfranc: nigdzie nie nazwałem ciebie tak więc jesteś kłamcą. A tak naprawdę po prostu rozwaliłem cię argumentami i tylko szukałeś pretekstu by z twarzą uciec z dyskusji ale ci się nie udało.

BTW nie wiem czemu tak krytykujesz @michalfranc. Chyba nie za bardzo rozumiesz o co chodzi w pracy zespołowej. Praca
A ten znowu trolluje, nieudacznik życiowy wylewający swoje żale na mirko bo nie umie dać sobię rady w życiu.


@m00n: a jak muzułmanie zamordują anglika w uk to też go nazwiesz nieudacznikiem życiowym co nie daje sobie rady w życiu i nie potrafił się obronić przed maczetą?
To że sobie "nie daje rady w życiu" nie jest moją winą tylko rekrutatorów-idiotów i pracodawców-idiotów. Po prostu otoczenie to idioci - jak funkcjonować
@bez_pracy_brak_kolaczy: Nie wiem czemu mnie pytasz o ten pakiet relokacyjny skoro ja nic o tym nie wspominałem.

Uczestniczyłem w kilku rozmowach kwalifikacyjnych (nie jako kandydat) i widziałem jak ludzie przechwalali się, co to oni nie są a nie potrafili odpowiedzieć na proste pytania. Coś w stylu "Znam bardzo dobrze HTMLa" i pytanie "to napisz, proszę kod na kartce tabelki 2x3" i kandydat "leży". W pokorze nie chodzi o to, że jak
@bez_pracy_brak_kolaczy: Kolego. Zdaj sobie sprawę z tego, że praca to nie tylko umiejętności i wiedza z danej dziedziny. Liczy się też praca w zespole, to czy jesteś komunikatywny i czy można się z Tobą dogadać. To że nie jesteś nerdem wyciągniętym z piwnicy i nie jesteś gburem. Również to, że potrafisz wyjśc z ludźmi po pracy na piwo i pogadać o pierdołach. Jeśli jesteś nad wyraz inteligentny to idź na uczelnie
Nie wiem czemu mnie pytasz o ten pakiet relokacyjny skoro ja nic o tym nie wspominałem.


@ufik78: ty nie napisałeś ale ja napisałem i spytałem

Uczestniczyłem w kilku rozmowach kwalifikacyjnych (nie jako kandydat) i widziałem jak ludzie przechwalali się, co to oni nie są a nie potrafili odpowiedzieć na proste pytania.


@ufik78: ja się przechwalam i potrafię odpowiedzieć na pytania. Chyba że ktoś celowo zadaje takie pokrętne żeby nawet ekspert
@bez_pracy_brak_kolaczy: ok, nie wiem czemu, nie mając w tym żadnego interesu wciąż wkręcam się w rozmowę z Tobą :)
Pokrótce odpowiem. Po pierwsze łatwo jest pochopnie ocenić i pomylić się, dlatego napisałem, że tak mi się wydaje na podstawie tego co napisałeś. Nie znam Cię prywatnie. Tak samo łatwo nazwać kogoś idiotą, bo się pomyli albo nie dokładnie zrozumie. Oczywiście wtedy istnieją takie przesłanki, ale prowadzi to do tego, że osoba,