Wpis z mikrobloga

Uwielbiam ten moment kiedy na kuchni słyszę grupę sebixów z karynami, zamawiających "najostrzejszą pizzę jaką damy radę zrobić". Mój dzień już w tym momencie jest lepszy.

Miód leje się na moje serce kiedy kelner trzeci raz pyta czy są tego pewni, bo pizza jest mega ostra. Jest zgoda. Wtedy zaczynam ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamiast klasycznego sosu, sos z dodatkiem kilku kropel autorskiego sosu z Habanero Red Savina i Birds eye. Potem kilka zielonych papryczek Jalapeño i skropienie ostrą oliwą 'ostrzoną' chilli Ancho.

Szybka zmiana koszulki, siad na sali i obserwacja ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pierwszy kęs i się zaczyna, kaszel, łzy, smarki, czerwień na twarzy i to błagalne spojrzenie... Eeeh.

Żeby nie było, zawsze człowieka poratujemy chlebkiem czy tam lodami jak trzeba.

Kocham takie dni

#chili #chilihead #papryczki #gastronomia i trochę #feels i #coolstory

BlackPoint - Uwielbiam ten moment kiedy na kuchni słyszę grupę sebixów z karynami, za...

źródło: comment_PL4qeWzmfcUkQbg99dKpBFS4UV1z0nTP.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@BlackPoint: pamietam jak kiedys nad morzem z kumplem zalozylem sie o dobra flaszke ktory pocisnie najbardziej ostra pizze jaka da rade zamowic.

Jadlem ze 20 minut, 2 litry pepsi poszly, lzy w oczach w #!$%@?, ale dalem rade. Bylem pierwszy.

Kumpel po okolo pol godziny zwrocil pizze na jakis trawnika ja poszedlem spac po dotarciu do kwatery.

No i oczywiscie piekla 2 razy ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
autorskiego sosu z Habanero Red Savina i Birds eye

@BlackPoint: o joj, jadłbym bardzo :) I sos i pizzę :)

A jeśli o sadola który się w Tobie budzi to rozumiem Cię w 100%. Sebixy myślą, że jedli pikantny keczup i już wiedzą wszystko o ostrym żarciu ;)
Keep it up!

  • Odpowiedz
@BlackPoint:

Ja właśnie kiełkuje "Carolina Reaper", kumpel kupił 10 nasionek i odkupiłem od niego 5 szt. Za jakieś 3 miesiące papryczki będą gotowe do zbioru i konsumpcji.

Jak by ktoś był ciekawy to "Carolina Reaper" (aktualnie najostrzejsza papryka chili według księgi rekordów Guinnessa na podstawie testu z 2012 r) ma 1 569 300 SHU, a papryczka która zastosował autor wpisu ma 100 000 – 350 000 SHU.
  • Odpowiedz