Wpis z mikrobloga

Uwielbiam ten moment kiedy na kuchni słyszę grupę sebixów z karynami, zamawiających "najostrzejszą pizzę jaką damy radę zrobić". Mój dzień już w tym momencie jest lepszy.

Miód leje się na moje serce kiedy kelner trzeci raz pyta czy są tego pewni, bo pizza jest mega ostra. Jest zgoda. Wtedy zaczynam ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamiast klasycznego sosu, sos z dodatkiem kilku kropel autorskiego sosu z Habanero Red Savina i Birds eye. Potem kilka zielonych papryczek Jalapeño i skropienie ostrą oliwą 'ostrzoną' chilli Ancho.

Szybka zmiana koszulki, siad na sali i obserwacja ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pierwszy kęs i się zaczyna, kaszel, łzy, smarki, czerwień na twarzy i to błagalne spojrzenie... Eeeh.

Żeby nie było, zawsze człowieka poratujemy chlebkiem czy tam lodami jak trzeba.

Kocham takie dni

#chili #chilihead #papryczki #gastronomia i trochę #feels i #coolstory

BlackPoint - Uwielbiam ten moment kiedy na kuchni słyszę grupę sebixów z karynami, za...

źródło: comment_PL4qeWzmfcUkQbg99dKpBFS4UV1z0nTP.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@BlackPoint: ja kiedyś zamówiłem kebaba i poprosiłem o ostry sos, a arab miał takie zamiłowania jak ty i ostrzegał, że to jego autorski sos i naprawdę mogę cierpieć więc powiedziałem, że niech da mało tego sosu ale teraz to już na pewno go chcę! :D Płakałem, smarki leciały i byłem szczęsliwy. ;-) Ale naprawdę niewiele dał. Chciałbym kiedyś jakoś potestować jaki poziom ostrości jest dla mnie idealny bo japanelo nie uważam
  • Odpowiedz
  • 6
@qtsms: jak smakuja Ci jalapeno to poszukaj ostrzejszej odmiany, jest tego calkiem sporo. Ja najbardziej lubie Habanero. Zobacz sobie Serrano.

Ogolnie rzuc okiem na tabelke skala Scoville'a cos tam znajdziesz
  • Odpowiedz
  • 0
@BlackPoint: dla mnie jest na odwrót. Kiedy bylam w Zea kupiłam w sklepie najostrzejszy sos, było na nim ostrzeżenie "for the real professional in fiery foods" :)
  • Odpowiedz
  • 1
@ludi889: ok, wzruszajaca historia tez sie liczy? ;)

@candys: ostre jest mega zdrowe, kapsaicyna pobudza nawet komorki rakowe do samozniszczenia. Oczywiscie ostre w sensownych ilosciach, za duzo bije mocno watrobe
  • Odpowiedz