Wpis z mikrobloga

Czy rok czasu na przygotowanie się do ślubu i wesela to dużo czy nie dużo? Na dogranie wszystkiego, aby było super. Pytanie do tych już żonatych #niebieskichpaskow bo wydaje się że rok to ho-ho duuużo, ale też słyszałem, że to niewiele czasu na takie przygotowania.

I druga sprawa: cumple, gdzie kupowaliście garnitur na ślub? Ile trzeba wydać? Zmieszczę się w 1000-1200 zł? Chciałbym naprawdę jakiś ciekawy, dobrze dopasowany i elegancki, modny. Na przykład taki, aby koleś prowadzący tego bloga mógł powiedzieć "nie jest źle" ( ͡° ͜ʖ ͡°) W jakim sklepie polecacie kupić garniak?
#slub #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #wesele #garnitur
  • 28
@pila_mechaniczna: Nie wiem co chcesz przygotować tak naprawdę, ale jeśli w miarę standardowy ślub i wesele, to rok to jest baaaaaaaaaaaaardzo dużo czasu. Nas znajomi straszyli ile to roboty, ale szczerze, jeśli nie chcesz nic jakiegoś super dziwnego, to roboty nie ma wcale. Problemem może być najwyżej znalezienie terminu na sali, ale jak już znajdziesz, to standardowo jest jedno spotkanie, zaliczka i wstępne ustalenia, potem drugie konkretniejsze spotkanie bliżej terminu i
@Conflagration: @ripp1337: @AndrewSzusty: @Ragnarokk: no właśnie myślałem nad Vistulą. Bytom jakoś nie wzbudza mojego subiektywnego zaufania ;) A Hugo Boss? Chciałbym, aby garniak był bardzo elegancki, ale nie taki też typowo ślubny, bo zamierzam go nosić na spotkania biznesowe w przyszłości. Buty gdzie? Też Vistula? Lubię markę Ecco (kiedyś kupiłem tam najdroższe swoje buty skórzane, dałem prawie 600 zł), ale nie wiem czy mają w ofercie buty pasujące
@pila_mechaniczna: Proponuje Ci szyć na miarę garnitur. Nigdzie nie kupisz tak idealnego jak szyty na miarę

A rok to masa czasu. Możesz kupić gdzieś albo znaleźć w internetach spis rzeczy jakie powinienes zrobić. Kiedyś w Empiku widziałem taka książkę
@Ragnarokk: naprawde? z welny taki uszyli? czy domieszka innego materialu? jestem w szoku.

@pila_mechaniczna: ja za swoj, szyty na miare, z welny superwool 140 dalem 2.5k. Pierwszy garnitur w ktorym nie czuje sie jak w worku. Szkoda ze nie zalatwilem sobie takiego na slub, bo mialbym lepsze zdjecia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pila_mechaniczna:
rok to wystarczająco, 1200 na gang... da radę ;) dolicz 2 koszule, krawat/muchę, bieliznę, buty, trochę wyjdzie ;) zegarek jakiś też by się przydał.
do załatwienia - dla różowego suknia, kosmetyczka, fryzjer (samo szukanie sukni może sporo zająć ;) )
sala, ustalenie menu, przystrojenia
DJ/zespół
kamerzysta/fotograf (podziękowania dla rodziców, sesja narzeczeńska)
zakup alko/napojów (jeśli nie z sali)
zamówienie ciasta/torta (jeśli nie z sali)
obrączki
samochód jakiś, jego ozdobienie
zaproszenia, winietki