Wpis z mikrobloga

Do ilu podkręciliście i7 4790k na chłodzeniu powietrznym i na jakich napięciach?
Ja na HR-02 Macho ver B mam stabilne 4,4 tylko, na 4,5GHz ma już ponad 80stopni i w Linx wykłada się po kilku sekundach, narazie próbowałem tylko przez A-Tuning, ale jakis dziwny ten program, zabieram się teraz za UEFI.
#pcmasterrace #komputery
  • 28
@Murzinio: Wcześniej tak i nic to nie dało, teraz zrobiłem ponownie plus ustawiłem BCLK Frequency na 100 (było auto) i CPU Cache speed na 45 (było auto), mnożnik też na 45 noi wczytało do Windowsa mnożnik 45, idę dalej robić testy, ale problem być może już się rozwiązał.
@Murzinio: Wielkie dzięki za pomoc. Możesz mi jeszcze powiedzieć ile powinien trwać test stabilności systemu? Dopiero na 1,33v 4,5ghz leci stabilnie (czyt. wytrzymało dłużej niż trzy minuty, teraz leci czternasta), spróbuje przejść ma 4,6 ale ciekawe jaki czas uznaje się za wynik "w miarę ok".
@Goglez: Niektórzy mówią że 24h, imo 1-2h wystarczy. Później pograsz kilka godzin i jak nie wywali bsoda/freeza to będzie ok.
Spróbuj jeszcze odrobinę podbić napięcia RAMu - u mnie bez tego też było niestabilnie, chociaż ja kręciłem sam RAM (do 2400MHz CL10, musiałem podbić napięcie do 1,7V ze standardowych 1,65)
No i Cache ratio na standardowe 40 ustaw.