Wpis z mikrobloga

Do ilu podkręciliście i7 4790k na chłodzeniu powietrznym i na jakich napięciach?
Ja na HR-02 Macho ver B mam stabilne 4,4 tylko, na 4,5GHz ma już ponad 80stopni i w Linx wykłada się po kilku sekundach, narazie próbowałem tylko przez A-Tuning, ale jakis dziwny ten program, zabieram się teraz za UEFI.
#pcmasterrace #komputery
  • 28
@Goglez: Jak testowałem w AIDA64 to nie przekraczało 82 stopni, w żadnej grze do tych 80 się nie zbliża, góra 65-70. W katowaniu Intel Burn Testem chwilami dobija do 95 stopni ale na ułamki sekund, no ale wiadomo - takiego obciążenia proca nie uzyskasz poza syntetycznymi testami.
@Goglez: Pamiętam że jak podkręcałem to też miałem ten problem że nie zmieniło się taktowanie... Nie mogę sobie tylko przypomnieć co z tym zrobiłem, może przywróć domyślne ustawienia w biosie, zapisz i po ponownym uruchomieniu ustaw takie jak chcesz mnożniki i napięcia na sztywno (na początek na przykład 1,25V i 4,5GHz, później będziesz zchodził z napięciem albo zwiększysz taktowanie o 100mhz). Jeszcze mozesz podbić vccin do 1.9V.
@Kauabang: Wszystko zależy od sztuki, niektórzy na trochę mniejszym napięciu mają stabilne 4,6GHz, u mnie wywalało co jakiś czas bsody na 1,25V. Dałem dla pewności 1,3V, wzrost temperatury niewielki a wszystko już stabilnie chodzi. Powyżej 4,5GHz generalnie zwiększa się wartość o jaką trzeba podnieść napięcie żeby wskoczyć na kolejne 100MHz wyżej. Do 1,35V nie ma strachu jeśli nie ma zbyt wysokich temperatur bo takie napięcie podaje się za całkowicie bezpieczne dla
@Murzinio: Chłodzenie mam be quiet dark rock pro 3 więc powinno dać radę. Mówisz, że do 1,35 spokojnie można? W jakimś poradniku z pure pc wyczytałem, że lepiej nie przekraczać 1,3V
@Kauabang: Jak nie będzie wysokich temperatur to można śmiało dać te 1,35V. Na 4,6GHz powinno ci starczyć 1,3V.
@Goglez: Spróbuj wyłączyć CPU OC Fixed Mode, powinny się pojawić opcje z Turbo, upewnij się że jest wyłączone i zostaw Fixed Mode na disabled, sprawdź czy pomogło.
@Murzinio: Tego nie sprawdzałem, ale była aktualizacja 2 tygodnie temu, wtedy zamówiłem części więc pewnie nie zaktualizowali. Zaraz się za to zabiorę. Procesor w miarę nowy a nie było problemu z wykryciem, nawet nie podejrzewałem że może być przestarzały.