Wpis z mikrobloga

Pewnie zaraz mnie ktoś zasypie argumentami że to głupie, ale w drugiej turze zagłosuję na Komorowskiego (w pierwszej nie głosowałem)
Czemu tak? Pamiętam jeszcze gdy rządził PiS; krótki okres czasu gdy Polska popsuła sobie kontakty z kim tylko się dało. Wewnątrz nie było lepiej - ciągle tropienie wymyślonych afer, nasyłanie służb na koalicjanta i podlizywania się biskupowi, jakiemukolwiek, każdemu.
Idąc dalej propozycja Dudy o przywróceniu poprzedniego wieku emerytalnego. Fajnie się to czyta, ale w wywiadzie gdy ktoś go zapytał z czego chce pokryć taki gigantyczny wydatek, mimo kilku próśb o konkrety powiedział tylko że potrzebna jest reforma systemu emerytalnego. Zero pomysłu - puste słowa rzucane na wiatr. Pomijam fakt że prezydent ma co najwyżej inicjatywę ustawodawczą i może tylko proponować swoje rozwiązania.
I na koniec: Jarosław. Wszyscy wiedzą że w praktyce to on będzie rządził, a Andrzej jest tylko marionetką. Populistyczną kukłą z politycznej trzeciej ligi, którą ktoś chce posadzić na stołku.
#oswiadczenie #wybory #komorowski #polityka
  • 157
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@duncanidaho2: nikt nie wspomniał o tym że budżet państwa jest obciążony podatkiem korupcyjnym. Czy te miliony a nawet miliardy rozkradzione pod pozorem jakichś niepotrzebnych inwestycji jak chociażby portal emp@atia dla bezdomnych za 80mln zł lub w wyniku np takiej infoafery w msw nie mogłyby się przyczynić do tego że te emerytury nie będą głodowe? Przecież ta rozkradziona kasa jest potężna . Przykłady można mnożyć. Wspomnę jeszcze tylko niesamowicie drogie autostrady
  • Odpowiedz
O wiele, wiele gorszym jest skala biurokracji, na którą człowiek nacina się na każdym kroku, utrudnienia jakie mają mali przedsiębiorcy są chore


@duncanidaho2: A teraz sobie zobacz za czyich rządów nastąpił największy wzrost liczby urzędników i biurokracji
  • Odpowiedz
  • 2
@duncanidaho2: Mi też żyje się świetnie. Zarabiam dużo, zdrowie dopisuje, jestem szczęśliwie żonaty, niedługo urodzi mi się syn... A jednak nie chcę już dłużej patrzeć co te gnidy z PO z Komorowskim na czele robią z naszym krajem! Polacy są od lat zastraszani PiSem, choć tak naprawdę nie wiedzą czego się boją. Ciągle wałkowane “hurr durr państwo policyjne bedzie! “ jest po prostu śmieszne... A teraz to co mamy? Kamery
  • Odpowiedz
  • 0
@boryspo: Widzę, że sporo wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi, nie ma co... Mandat dostałem raz, za brak świateł. Na Komorowskiego obraziłem się za beznadziejne rządy i brak charyzmy.
  • Odpowiedz
@S-Type: wybacz, myślałem, że sobie heheszkujemy, skoro argumentem są fotoradary i kamery na skrzyżowaniach. To ja bym jeszcze do zarzutów w kierunku Komorowskiego dopisał ciągle malejącą liczbę śmiertelnych wypadków na drogach, istna bezczelność z jego strony.
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: To nie jest głupie to jest rozsądne. Sam nie popieram żadnego z nich i uważam obu za totalną pomyłkę ale z jeżeli mam wybór Duda - Komorowski, to bez sekundy zastanowienia wybieram Komuchowskiego. Nie można pozwolić oszołomom pokroju Kaczyńskiego rządzić tym krajem. To s---------o...
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: nie powiem, obie te obrotne k---y PIS i PO cisnę, ale musisz wiedzieć że żyjemy w kraju gdzie okupacja służb specjalnych wrogiej nam agentury jest tak wysoce zaawansowana, że na zajęciach nasz profesor łapie się za głowę i mówi że mamy te k---y wybić do nogi, oczywiście piszę w przenośni, choć płk Marczak nigdy słów nie hamował, ale Sił i Służb niestety z nim nie mamy ( ͡°
  • Odpowiedz
nikt nie wspomniał o tym że budżet państwa jest obciążony podatkiem korupcyjnym. Czy te miliony a nawet miliardy rozkradzione pod pozorem jakichś niepotrzebnych inwestycji jak chociażby portal emp@atia dla bezdomnych za 80mln zł lub w wyniku np takiej infoafery w msw nie mogłyby się przyczynić do tego że te emerytury nie będą głodowe?


@bryli: wg. ekonomistów cytowanych na Money.pl propozycje Dudy to koszt 80 mld (1/4 budżetu), 45 mld na samą propozycję 500 zł na każde dziecko. Tak żeby mieć skale porównania o jakich kwotach mówimy. Jeśli masz inne wyliczenia chętnie przeczytam.

A teraz sobie zobacz za czyich rządów nastąpił największy wzrost liczby urzędników i
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: jeśli z dwojga złego wolisz PO a nie PiS to opcja głosu na dudę nie jest wcale zła. Prezydent i tak nic nie może (a duda wg mnie prezentuje się lepiej od komora), a gdy PO odniesie tu porażkę to może się trochę ogarną (za kaczyńskiego to był jedyny okres gdy PO robiło coś korzystnego). Jak komor wygra to najprawdopodobniej dalej będą zadowoleni ze swojego o----------a się w sejmie
  • Odpowiedz